W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Materiały video

Dni Mielca 2018 – znakomita zabawa w dwóch odsłonach [FOTO, VIDEO]

Za nami kolejna edycja Dni Mielca – dwudniowej imprezy, która tradycyjnie kończy okres wakacyjnego wypoczynku dla mieszkańców Mielca i regionu.

Zarówno sobotnie jak niedzielne popołudnie oraz wieczór upłynęły pod znakiem świetnej zabawy i wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów, którymi były: Samorządowe Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Mielcu.

Sobotnie koncertowanie na scenie rozpoczął mielecki zespół Jelly Beans, po nim wystąpiła Mielecka Orkiestra Dęta SCK pod dyrekcją Macieja Fijałkowskiego i zespół Mr. Pollack. Na zakończenie znakomity występ dał zespół TABU, który rozgrzał publiczność przed koncertem gwiazdy pierwszego dnia jaką bez wątpienia był Tomasz Organek z zespołem.

Sporo działo się także poza sceną. Dzieci bawiły podczas Mistrzostw Mielca w Malowaniu Kredą na Ulicy a także mogły wziąć udział w biegu z przeszkodami na Ekstremalnym Placu Zabaw – takim samym jaki po raz pierwszy zorganizowano w czerwcu na bulwarach nad Wisłoką z okazji Dnia Dziecka. Ze względu na ogromną popularność Ekstremalnego Placu Zabaw, wszyscy chętni mogli z niego korzystać także w drugim dniu imprezy na błoniach MOSiR-u.

W niedzielę najmłodsi mielczanie bawili się także na terenie Spółdzielczego Domu Kultury przy ulicy Kusocińskiego podczas programu animacyjnego z udziałem Rupherta i Rico. Na terenie SDK-u Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej zorganizowało wystawę prac artystów zrzeszonych w Klubie Środowisk Twórczych.

Wielką atrakcją niedzielnej odsłony Dni Mielca był zorganizowany już po raz ósmy przez Automobilklub Mielecki Zlot Pojazdów Zabytkowych. Uczestniczyła w nim rekordowa liczba ponad 200 wystawców, którzy szerokiej publiczności zaprezentowali swoje wspaniałe pojazdy. Wyróżnienia dla uczestników zlotu wręczał Pełniący Funkcję Prezydenta Miasta Mielca Fryderyk Kapinos, który wziął udział w przejeździe kolumny uczestników zlotu do podmieleckich Książnic, gdzie złożono wiązanki kwiatów przed obeliskiem pochodzącego z tej miejscowości legionisty Józefa Hajca.

Niezwykłym wydarzeniem drugiego dnia mieleckiego świętowania był rockowo-folkowy występ Zespołu Pieśni i Tańca Rzeszowiacy. Zanim na scenie pojawiły się główne gwiazdy wieczoru swoje umiejętności zaprezentowali muzycy Big Mielec Bandu.

Na koniec kilkunastotysięczna widownia bawiła się razem z młodą polską wokalistką Lanberry i jak się okazało mającym w naszym mieście bardzo licznych fanów Kamilem Bednarkiem.

Tradycją Dni Mielca są prezentacje najpopularniejszych mieleckich drużyn ligowych. W sobotę na scenie pojawiły się pierwszoligowe od niedawna siatkarki UKS Szóstki Mielec wraz ze swoim trenerem Romanem Murdzą, natomiast w niedzielę odbyła się prezentacja zawodników ekstraklasowej drużyny piłkarzy ręcznych SPR Stal Mielec oraz pierwszoligowych piłkarzy nożnych FKS Stali Mielec.

Edward Tabor

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

III Gala ‘Master of English’ w Sali Królewskiej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Spektakl teatru „Magia” na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Relikwie rodziny Ulmów w Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa