Slider
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Materiały video

Dni Mielca 2018 – znakomita zabawa w dwóch odsłonach [FOTO, VIDEO]

Za nami kolejna edycja Dni Mielca – dwudniowej imprezy, która tradycyjnie kończy okres wakacyjnego wypoczynku dla mieszkańców Mielca i regionu.

Zarówno sobotnie jak niedzielne popołudnie oraz wieczór upłynęły pod znakiem świetnej zabawy i wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów, którymi były: Samorządowe Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Mielcu.

Sobotnie koncertowanie na scenie rozpoczął mielecki zespół Jelly Beans, po nim wystąpiła Mielecka Orkiestra Dęta SCK pod dyrekcją Macieja Fijałkowskiego i zespół Mr. Pollack. Na zakończenie znakomity występ dał zespół TABU, który rozgrzał publiczność przed koncertem gwiazdy pierwszego dnia jaką bez wątpienia był Tomasz Organek z zespołem.

Sporo działo się także poza sceną. Dzieci bawiły podczas Mistrzostw Mielca w Malowaniu Kredą na Ulicy a także mogły wziąć udział w biegu z przeszkodami na Ekstremalnym Placu Zabaw – takim samym jaki po raz pierwszy zorganizowano w czerwcu na bulwarach nad Wisłoką z okazji Dnia Dziecka. Ze względu na ogromną popularność Ekstremalnego Placu Zabaw, wszyscy chętni mogli z niego korzystać także w drugim dniu imprezy na błoniach MOSiR-u.

W niedzielę najmłodsi mielczanie bawili się także na terenie Spółdzielczego Domu Kultury przy ulicy Kusocińskiego podczas programu animacyjnego z udziałem Rupherta i Rico. Na terenie SDK-u Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej zorganizowało wystawę prac artystów zrzeszonych w Klubie Środowisk Twórczych.

Wielką atrakcją niedzielnej odsłony Dni Mielca był zorganizowany już po raz ósmy przez Automobilklub Mielecki Zlot Pojazdów Zabytkowych. Uczestniczyła w nim rekordowa liczba ponad 200 wystawców, którzy szerokiej publiczności zaprezentowali swoje wspaniałe pojazdy. Wyróżnienia dla uczestników zlotu wręczał Pełniący Funkcję Prezydenta Miasta Mielca Fryderyk Kapinos, który wziął udział w przejeździe kolumny uczestników zlotu do podmieleckich Książnic, gdzie złożono wiązanki kwiatów przed obeliskiem pochodzącego z tej miejscowości legionisty Józefa Hajca.

Niezwykłym wydarzeniem drugiego dnia mieleckiego świętowania był rockowo-folkowy występ Zespołu Pieśni i Tańca Rzeszowiacy. Zanim na scenie pojawiły się główne gwiazdy wieczoru swoje umiejętności zaprezentowali muzycy Big Mielec Bandu.

Na koniec kilkunastotysięczna widownia bawiła się razem z młodą polską wokalistką Lanberry i jak się okazało mającym w naszym mieście bardzo licznych fanów Kamilem Bednarkiem.

Tradycją Dni Mielca są prezentacje najpopularniejszych mieleckich drużyn ligowych. W sobotę na scenie pojawiły się pierwszoligowe od niedawna siatkarki UKS Szóstki Mielec wraz ze swoim trenerem Romanem Murdzą, natomiast w niedzielę odbyła się prezentacja zawodników ekstraklasowej drużyny piłkarzy ręcznych SPR Stal Mielec oraz pierwszoligowych piłkarzy nożnych FKS Stali Mielec.

Edward Tabor

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja