W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty Materiały video

Dni Mielca z lotu ptaka [VIDEO, DRON]

Dzięki ekipie firmy Fly Dron możemy podziwiać z niecodziennej perspektywy Dni Mielca dzień drugi.

Niekwestionowaną gwiazdą Dni Mielca był Kamil Bednarek.

Kamil Bednarek (ur. 10 maja 1991 w Brzegu, znany również jako MaccaBraa – polski piosenkarz, autor tekstów i piosenek, wykonawca muzyki reggae. W latach 2008–2012 wokalista formacji Star Guard Muffin, a od 2012 roku zespołu sygnowanego jego nazwiskiem.

W 2008, wraz z przyjaciółmi, założył zespół Star Guard Muffin, który zadebiutował w rodzinnym Brzegu, poprzedzając występ EastWest Rockers. W 2009, po kilku wygranych przeglądach muzycznych, ukazał się debiutancki minialbum formacji zatytułowany Ziemia Obiecana, na którym znalazł się autorski materiał zespołu.

W 2010 Bednarek wziął udział w trzeciej edycji programu TVN Mam talent!. Na castingu jurorskim zaprezentował piosenkę „I” z repertuaru Kurta Nilsena i jednogłośnie przeszedł do kolejnego etapu, w którym zaśpiewał „Tears in Heaven” Erica Claptona. Głosami telewidzów awansował do finału, w którym zaśpiewał utwór „Is This Love” Boba Marleya i zajął drugie miejsce[2]. 19 listopada, wraz z zespołem Star Guard Muffin, wydał debiutancką, multiplatynową płytę studyjną zatytułowaną Szanuj, która trafiła na szczyt listy bestsellerów płytowych OLiS[3].

Kamil Bednarek podczas występu na konferencji ramówkowej TVN w Warszawie, sierpień 2017
W kwietniu 2011 wyjechał z zespołem na Jamajkę, gdzie w studiu Tuff Gong w Kingston nagrał minialbum zatytułowany Jamaican Trip, wydany 24 czerwca[4]. W tym samym roku wystąpił z zespołem na XLVIII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, na którym zaprezentował przebój „Dni, których nie znamy” Marka Grechuty.

Jesienią 2011 przeszedł zabieg wycięcia polipa, umiejscowionego na strunie głosowej[5]. Na początku 2012 wziął udział w programie telewizyjnym TVP2 Bitwa na głosy, w którym objął funkcję przewodniczącego szesnastoosobowej grupy wokalistów z Brzegu. Ostatecznie wygrał finał programu[6], a nagrodę pieniężną przeznaczył na Fundację „Rozwój”, wspierającą młode talenty na terenie miasta Brzeg. W czerwcu, wraz ze zwycięskim chórem, wystąpił w koncercie Szalone lata 60! W ramach XLIX Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wspólnie wykonali utwór „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał” z repertuaru Skaldów.

W międzyczasie zespół Star Guard Muffin podjął decyzję o zawieszeniu działalności[7], tłumacząc fakt odejściem ze składu Kuby Wojciechowskiego i Szymona Chudego[7]. W tym czasie Bednarek kontynuował działalność artystyczną z udziałem zespołu Bednarek w składzie: Piotr Bielawski (gitara), Radosław Szyszkowski (instrumenty klawiszowe), Piotr Stanclik (gitara basowa) oraz Maciej Pilarz (perkusja). 28 listopada 2012 ukazał się ich pierwszy album studyjny, zatytułowany Jestem…, promowany m.in. przez single „Cisza” i „Chodź ucieknijmy…”, który trafił na 1. miejsce listy OLiS i uzyskał status diamentowej płyty[8]. 29 maja 2015 na rynek trafił drugi studyjny album studyjny zespołu, zatytułowany Oddycham, który był promowany przez single „Chwile jak te”[9] , „Smiling”, „Euforia” oraz „List”. Płyta osiągnęła status platynowej[10].

W styczniu 2017 wydał singiel „Talizman”, który został nagrany z gościnnym udziałem Matheo. Piosenkarz zdobył cztery nominacje do Eska Music Awards 2017, ostatecznie wygrał statuetkę w kategorii Artysta roku. W maju wydał utwór „Poczuj luz”, który został drugim singlem zwiastującym nową płytę artysty. 27 lipca zagrał koncert w amfiteatrze w Kołobrzegu wraz z zespołem Enej[11]. 17 listopada 2017 ukazał się utwór ,,Jak długo jeszcze”, będący czwartym singlem zapowiadającym jego nową płytę studyjną. W teledysku do utworu gościnnie wystąpiła piosenkarka Natalia Szroeder, sam klip w ciągu kilku dni po premierze przekroczył milion wyświetleń. Album, zatytułowany Talizman, ukazał się 1 grudnia. W styczniu 2018 album osiągnął status złotej płyty.

Niedzielny koncert Bednarka w Mielcu potwierdził jego status gwiazdy na firmamencie polskich gwiazd rocka.

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa