W Cieniu Jupiterów Mielec
navigator
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Materiały video

Dni Radomyśla Wielkiego [FOTO, VIDEO]

Tegoroczne Dni Radomyśla Wielkiego i Podkarpacki Dzień Wędliniarza odbyły się 15 i 16 lipca na stadionie Radomyślanki. Święto miasta tradycyjnie rozpoczęło się od Ogólnopolskiego Biegu Radomyskiego na 10 km im. Jacka Kozioła.

Tomasz Koczwara z Radomyśla Wielkiego i pochodząca Dębiaków, a reprezentująca klub z Kozienic Angelika Augustyn triumfowali w 37 Biegu Radomyskim. W kilometrowym biegu dla gimnazjalistów wygrał Jakub Turosz, a wśród uczniów szkół podstawowych najlepsi byli Amelia Leśniowska i Dawid Łaz.

Podkarpacki Dzień Wędliniarza to degustacje i konkursy z nagrodami, podczas których swoje wyroby prezentowali producenci przetwórstwa mięsnego z województwa podkarpackiego. W ramach PDW Podkarpacka Izba Rolnicza zorganizowała Piknik Wieprzowy z konkursami, nagrodami dla dzieci i dorosłych oraz bezpłatną degustacją potraw z wieprzowiny.

Wieczorem zagrały Power Play i Brathanki. Dzień zakończył pokaz sztucznych ogni. Podczas swojego koncertu zespół Brathanki zaprezentował prawdziwe hity, takie jak „Czerwone korale” czy „Siebie dam po ślubie”.

Muzycy zaprosili publiczność do wspólnego tańca i śpiewu. Koncert zakończył się bisem i ogromnym aplauzem.

Pierwszy dzień Dni Radomyśla Wielkiego tradycyjne już zakończył widowiskowy pokaz sztucznych ogni.

 

 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=DEXGqwg0MZM&w=925&h=520]

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa