W Cieniu Jupiterów Mielec
navigator
fratelli
Image default
Informacje

Dobre informacje z SPR Stal Mielec

Polska wygrywa, a Wiktor Kawka strzela!

W dniach 25-30 października zaplanowano w Płocku towarzyski międzynarodowy turniej w którym udział wzięły reprezentacje Litwy, Rosji B, Słowacji B i oczywiście Polski B. Początkowo na liście powołanych wśród zawodników rezerwowych znalazł się Wiktor Kawka, lecz tuż przed rozpoczęciem zgrupowania został on przesunięty do pierwszego zespołu kadry B.

W pierwszym meczu turnieju podopieczni Patryka Rombla i Sławomira Szmala podejmowali Rosjan. „Biało-Czerwoni” zwyciężyli 33:27, a Wiktor Kawka zdobył w tym meczu trzy bramki. Równie dobrze było podczas spotkania ze Słowacją, gdyż Polska triumfowała 28:18, a Wiktor Kawka również zdołał wpisać się na listę strzelców.

Ostatni mecz z Litwinami był zarazem starciem o pierwsze miejsce w turnieju, i niestety w ostatecznym rozrachunku to nasi północni sąsiedzi okazali się w Płocku najlepsi zwyciężając nieznacznie 34:32. Niezmiernie cieszy jednak fakt, że Wiktor Kawka do bramki rywali trafił w tym meczu czterokrotnie!

Polska B – Rosja B 33:27 (18:14)

Polska B – Słowacja B 28:18 (14:10)

Polska B – Litwa 32:34 (12:16)

 

Tabela końcowa:

1, Litwa                    5 pkt

  1. Polska B 4 pkt
  2. Słowacja B 3 pkt
  3. Rosja B 0 pkt

Wiktor Kawka nominowany do tytułu „Gracza Miesiąca”!

 

Październik był dla nas niezwykle udany, podobnie jak dla Wiktor Kawka, który stał się prawdziwym liderem Stali.

„Kawa” po ośmiu kolejkach PGNiG Superligi ma na swoim koncie 43 bramki i jest tym samym wiceliderem strzelców grupy pomarańczowej.

Nie powinien dziwić, więc fakt nominacji Wiktora do miana najlepszego gracza miesiąca. Trzeba jednak przyznać, że konkurencja jest bardzo mocna, ponieważ wyróżnieni zostali również Valentin Ghionea z Orlen Wisły Płock oraz Sławomir Szmal z PGE VIVE Kielce.

Aby oddać głos na naszego rozgrywającego wystarczy wejść w poniższy link przekierowujący na oficjalny profil PGNiG Superligi na facebooku, i tam kliknąć ikonkę serca pod zdjęciem

Nic prostszego, w związku z czym zaczynamy!

 

Link do głosowania:

https://www.facebook.com/PGNiGSuperliga/photos/a.1512346985447890.1073741828.1509171645765424/2051889411493642/?type=3&theater

 

 

„Petra” Płock z Tomaszem Wiśniewskim w składzie piątą drużyną w Europie!

 

W dniach 26 – 29 października na hiszpańskiej wyspie Gran Canaria rozegrano turniej Ligi Mistrzów piłki ręcznej plażowej.

Polskę w europejskich rozgrywkach reprezentowała „Petra” Płock w której składzie znajdował się nasz bramkarz – Tomasz Wiśniewski. „Wiśnia” był jednym zawodnikiem z PGNiG Superligi biorącym udział w turnieju.

Polska drużyna bardzo dobrze rozpoczęła zmagania grupowe pokonując kolejno Team Italia (2:0), SG Schurwald (2:1), Kavlinge HK (2:1) oraz OS Gordos (2:0). Płocczanie ulegli dopiero obrońcom tytułu – Ciudad de Malaga. Niestety w ćwierćfinale lepsi również okazali się rywale, tym razem z z Węgier, którzy zwyciężyli 2:0.

„Petrze” pozostała więc walka o piąte miejsce i po ponownym pokonaniu Team Italia (2:1) oraz hiszpańskiego Pinturas Andalucia Sevilla „Wiśnia” i spółka mogli cieszyć się z tytułu piątej najlepszej drużyny w piłce plażowej na starym kontynencie!

 

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa