Informacje Sport

Dobre zakończenie sezonu Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Ikar” Mielec

Dobrymi wynikami, rekordami życiowymi i wysokimi miejscami w Polsce zakończyli sezon 2020 młodzi pływacy IKARA Mielec. W tydzień po udanych występach swoich kolegów, 14- letni zawodnicy debiutowali na Mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim w dniach18-20.12.2020 roku.

Mimo pandemii na zawodach wystartowało 578 zawodników z 146 klubów.

Bardzo udany występ Zuzanny Zielińskiej, która poprawiając swój rekord życiowy na dystansie 400 m st zmiennym o 12 sekund ,zajęła 9 miejsce z czasem 5:27,31 10 miejsce na dystansie 200 m st zmiennym z bardzo dobrym rekordem życiowym 2:34,90 oraz 32 na 100 m st grzbietowym z czasem 1:11,80

Maja Indyk specjalizująca się w stylu dowolnym wywalczyła 26 miejsce na 800 m z czasem 10:40,44, 49 na 400 m z wynikiem 5:16, 50, oraz 44 na 200 m 2:30 ,97

Szymon Muras próbujący swoich sił w stylu grzbietowym zajął miejsce 39 na dystansie 200 m uzyskując czas 2:32,42, w stylu klasycznym na takim samym dystansie wywalczył 43 miejsce z czasem 2:52,08 oraz miejsce 59 na dystansie połowę krótszym z czasem 1:20,43.

Młodzicy 13 letni zakończyli sezon startem w Oświęcimiu 19.12.2020 roku uczestnicząc w zawodach „Bijemy Rekordy pod patronatem Pawła Korzeniowskiego”.

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy na dystansie 100 m stylem klasycznym Mikołaj Wilk zajmując II miejsce, a jego wynik jest trzecim wynikiem w Polsce na tym dystansie, oraz Karol Głaz zajmując III miejsce, a jego wynik jest 9 w Polsce wśród młodzików 13 lat. Tuż za podium na 4 miejscu uplasował się Adrian Ochalik w wyścigu na 50 m stylem dowolnym.

W zawodach startowały również Milena Berezak i Gabriela Lachowska poprawiając swoje rekordy życiowe.