Dobry start Mielczanek

Od wygranej rozpoczęły zawodniczki mieleckiej Szóstki rozgrywki 2 ligi.

Przeciwnikiem Mielczanek był zespół AZS UMCS Lublin. Pomimo słabego początku w pierwszym secie 3:0, 4:1 zespół UKS Szóstka Mielec doprowadził do wyrównania oraz zdołał zdobyć 1 punktową przewagę 8:7.

Bardzo dobra zagrywka Elżbiety Szymańskiej pozwoliła na zdobycie kilku punktów z rzędu. Trener gości próbował czasami przerwać dobrą grę mieleckiej drużynie, jednak mielczanki nie dały się wybić z gry i pewnie odnotowały seta na swoim koncie. Drugi set rozpoczął się znowu od kilkupunktowego prowadzenia zespołu AZS UMCS Lublin.

Drużyny popisywały się efektownymi obronami, skutecznym blokiem, ciekawymi akcjami na siatce, jednak żadna z drużyn nie zdołała zdobyć większej niż 1 różnicy punktowej. Walka o wygraną w tym secie trwała do ostatniej piłki, ale to nasze dziewczyny wygrały seta do 24.

Trzeciego seta mielecka Szóstka kontrolowała od początku do końca , utrzymując nieznaczną przewagę punktową (3,4 punkty). Ostatecznie wygrały ostatniego seta do 20 i całe spotkanie 3:0.

UKS Szóstka Mielec – AZS UMCS Lublin 3:0 (25:14, 26:24, 25:20)

Skład UKS Szóstka Mielec : N.Murdza, W.Pasierb, S.Kusik, M,Raszek, G.Fryc, E.Szymańska , W.Murdza (libero) oraz A.Krycka, K.Krzysztofik, P.Petrykowska, K.Daniluk, Z.Babś