W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Dodtkowe środki w budżecie Gminy Padew Narodowa i plan inwestycji

Na ostatniej sesji Rady Gminy w Padwi Narodowej odbytej w dniu 29 września 2020 r. podjęto szereg istotnych uchwał zwiększających plan budżetu na rok bieżący.

Na wniosek wójta Roberta Pluty Rada Gminy dokonała zmiany w budżecie i wieloletniej prognozie finansowej gminy na rok 2020. Do budżetu wprowadzone zostały 4 zadania wieloletnie, w tym 3 inwestycyjne.

Na szczególną uwagę zasługują:

  1. Budowa terenu rekreacyjnego wraz z kortem w Padwi Narodowej przy ulicy Szkolnej 2a, na kwotę 570.000 zł, w tym w roku 2020 roboty na 350.000 zł.
    Prace obejmują budowę kortu tenisowego / boisko do badmintona , ogrodzenie, odwodnienie, oświetlenie , monitoring obiektu, miejsca postojowe i dojście /deptak, altana rekreacyjna, stojak na rowery , ławki , kosze i lampy.  A wszystko to w pięknie urządzonej zieleni.
  2. Termomodernizacja budynku szkoły w Padwi Narodowej przy ulicy Jana Pawła II 2.

Prace inwestycyjne na kwotę 1.200.000 zł do wykonania w latach 2020 – 2021.

Wykonana będzie: nowa więźba dachowa wraz z pokryciem, ocieplony strop, nowa stolarka okienna, docieplenie budynku i nowa elewacja. Ponadto wykonana będzie przebudowa instalacji elektrycznej i c.o.   

  1. Wykonanie zbiornika magazynowego wraz z technologią do alternatywnej higienizacji osadu o łącznych nakładach wynoszących 217.000 zł. Zaplanowane prace inwestycyjne mają na celu stałą poprawę funkcjonowania systemu kanalizacyjnego na terenie gminy.

Wprowadzone do budżetu zadania nie zmieniły nadwyżkowego charakteru budżetu Gminy Padew Narodowa. 

W budżecie 2020 roku prowadzonych jest ok. 30 zadań inwestycyjnych, głównie mających na celu rozpoczęcie procesu inwestycyjnego, tj. opracowania dokumentacyjne. Planowane lub realizowane zadania dotyczą prawie każdego obszaru funkcjonowania gminy – od budowy nowego ujęcia wody przez dokumentację na budowę sieci kanalizacyjnych, inwestycje drogowe, modernizacje budynków wiejskich, poprawę infrastruktury oświatowej, kończąc na trybunach i oświetleniach obiektach sportowych.

Jak podkreśla wójt Robert Pluta  „wprowadzone zmiany są bardzo korzystne z punktu rozwoju Gminy oraz inwestycji w Mieszkańca, zwłaszcza w kontekście czynnych i przygotowywanych planów zagospodarowania przestrzennego gminy.  Warto zaznaczyć, że nowe dokumentacje projektowe dla przyszłych zdań inwestycyjnych są niezbędne do pozyskiwania środków zewnętrznych na ich realizację” .

Wójt dodał, że Gmina Padew Narodowa znajduje się w ofensywie, patrząc na obecny i przyszłe budżety. 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kilkudniowy kurs doskonalący dla Ratowników Medycznych

Wiadomości Mielec

Tragedia na ulicy Legionów

Wiadomości Mielec

Rowerzyści po potrąceniach odwiezieni do szpitala

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa