W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Dofinansowanie dla inicjatyw lokalnych w Gminie Przecław

Po ocenie merytorycznej wniosków w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021 – 2023″ rekomendację do dofinansowania uzyskały aż trzy projekty z Gminy Przecław.

Inicjatywy PIL 2021
1. Grupa Nieformalna „Twórcze Przecławianki” pod Patronatem Stowarzyszenia „Przecławski Krąg” otrzymało dotację w kwocie 4 000 zł na realizację inicjatywy pn. „ECHA PRZESZŁOŚCI – W SŁOWIE I PIEŚNI UKRYTE” z projektu Podkarpackich Inicjatyw Lokalnych 2021.
Inicjatywa będzie polegać na zebraniu starych piosenek ludowych i pieśni śpiewanych w Przecławiu, opracowaniu ich, napisaniu nut oraz wykonaniu – zaśpiewaniu przez Grupę Śpiewaczą złożoną z członków Stowarzyszenia i chętnych mieszkańców Przecławia oraz nagraniu filmików tych utworów muzycznych, by utrwalić je dla przyszłych pokoleń. Jedną z wykonywanych pieśni będzie „Pieśń do św. Bernardyna ze Sieny”, który jest patronem Przecławia i czczony jest tu od XIV wieku.
Zapraszamy chętne osoby uzdolnione wokalnie – kontakt: e-mail: [email protected] lub osobiście w siedzibie Stowarzyszenia „Przecławski Krąg” w czwartki po godz. 18.00.
2. Koło Gospodyń Wiejskich w Przecławiu również otrzymało dotację z PIL 2021 w kwocie 7 000 zł na realizację inicjatywy pn. „ABY SIĘ ROZWIJAĆ …”.
Realizacja inicjatywy będzie polegała na doposażeniu KGW w potrzebne naczynia i sprzęty oraz przeprowadzeniu cyklu warsztatów kulinarnych dla członkiń pod kierunkiem regionalistki z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.
3. Podkarpacki Uniwersytet Ludowy w Tuszymie otrzymał 8 000 zł na realizację zadania pn. „SZKOŁA DLA ŻYCIA – PODKARPACKI UNIWERSYTET LUDOWY”.
Zarząd zaprasza chętnych na warsztaty śpiewu ludowego. Zgłoszenia na adres e-mailowy: [email protected] lub telefonicznie: 535 508 372.

KGW Tuszyma

W

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa