W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Dolary trafiły do właścicieli

Szczęśliwy finał pewnej zguby. Do Biura Rzeczy Znalezionych, działającego przy mieleckim starostwie, przyniesiona została znaczna kwota pieniędzy. Były to dolary amerykańskie.

Uczciwy znalazca opisał okoliczności w jakich zauważył zgubę. Zgodnie z obowiązującymi procedurami konieczne było podjęcie czynności wyjaśniających, w tym także próba ustalenia właściciela pieniędzy. Poza banknotami znalezione zostały inne przedmioty, które umożliwiały dotarcie do osób, które mogły okazać się właścicielami. 

W wyniku przeprowadzonych czynności przez pracowników mieleckiego starostwa wspomaganych przez miejscowa policję udało się ustalić ponad wszelką wątpliwość, że właścicielami zgubionej sumy jest małżeństwo emerytów z Mielca. To właśnie tych osób dotyczyły przedmioty znalezione wraz z banknotami. Dodatkowo, złożone przez małżonków dodatkowe informacje dotyczące opisu zawartości koperty pozwoliła ustalić, że to właśnie do nich należały pieniądze.

Oprócz nich do Biura Rzeczy Znalezionych zgłosiły się jeszcze 3 osoby po opublikowanych komunikatach prasowych. Żadna z tych osób nie była jednak w stanie wskazać przybliżonej sumy pieniędzy, ani opisać zawartości koperty. Niemniej jednak należało również w stosunku do tych osób podjąć przewidziane prawem czynności wyjaśniające. 

Dziś (10.02) cała kwota i dodatkowe przedmioty zostały im zwrócone. Emerytowani małżonkowie nie kryli radości z tak szczęśliwego finału. Starsza Pani przeliczając pieniądze podkreślała, że warto wierzyć w ludzi, w ich wrażliwość i uczciwość. Małżonkowie zostali poinformowani – zgodnie z prawem – o obowiązku prawnym wobec znalazcy. Oboje deklarowali, że jeszcze dziś nawiążą z nim kontakt, aby okazać wdzięczność i podziękować za jego uczciwość.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa