W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Dom Dziennego Wsparcia w Mielcu – uroczyste otwarcie [FOTO]

Dom Dziennego Wsparcia w Mielcu jest placówką przeznaczoną dla osób głęboko i wielorako niepełnosprawnych, które ukończyły 25 rok życia oraz pochodzą z powiatów: mieleckiego, tarnobrzeskiego, kolbuszowskiego, dębickiego lub ropczycko-sędziszowskiego. W chwili obecnej jest to jedyny tego typu ośrodek w wyżej wymienionych powiatach.

Projekt Domu Dziennego Wsparcia w Mielcu jako najnowsza placówka PSONI Koło w Mielcu, rozpoczął działalność w styczniu 2018 i jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Głównym jego celem jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa, akceptacji oraz komfortu jego uczestnikom.

Pobyt w placówce trwa od 6 do 8 godzin podczas którego przewidziane są 2 posiłki (śniadanie oraz obiad). Uczestnicy są nieodpłatnie dowożeni do placówki ze swojego miejsca zamieszkania oraz odwożeni po skończonych zajęciach. Zajęcia odbywają się w 4 osobowych grupach nad którą czuwa 2 opiekunów. Każda grupa dysponuje oddzielną salą, zajęcia są dostosowane do potrzeb oraz możliwości uczestników, oprócz tego prowadzone są zajęcia z psychologiem oraz fizjoterapeutą. Dodatkowo w ramach projektu realizowane jest wsparcie dla rodziców osób niepełnosprawnych w formie indywidualnego poradnictwa psychologicznego i fizjoterapeutycznego oraz szkoleń dotyczących opieki nad dorosłymi osobami niepełnosprawnymi.

Duży nacisk kładziony jest na udział w życiu społecznym, który realizowany jest poprzez wyjścia  na zakupy, do miejsc użyteczności publicznej, spacery oraz wycieczki. Poza rehabilitacją społeczną prowadzone są zajęcia w oparciu o metode F. Afolltera, stymulację sensoryczną, trening orientacji w rzeczywistości, zajęcia oparte o technologię komputerową oraz biblioterapię. Poza tym zapewniane są zajęcia dodatkowe prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów z zakresu dogoterapii, muzykoterapii, terapii zajęciowej oraz arteterapii.


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prace drogowe w Łączkach Brzeskich

Wiadomości Mielec

Mielecka Gwiazda Sportu będzie drugi raz na olimpiadzie

Wiadomości Mielec

Spędź wakacje z wojskiem

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa