W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Materiały video

Dom Świętego Jana Pawła II otwarty [VIDEO, DRON]

W czwartek 12 kwietnia podczas uroczystego otwarcia Domu Św. Jana Pawła II przy ulicy Bł. Ks. Romana Sitki, Biskup Tarnowski Andrzej Jeż dokonał poświęcenia nowego obiektu, który będzie służył zarówno jako Dom Dziennego Pobytu jak i Warsztat Terapii Zajęciowej funkcjonujący przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mielcu.

Dom Dziennego Pobytu oraz siedziba Warsztatów Terapii Zajęciowej to nowe inwestycje skierowane do osób starszych i niepełnosprawnej młodzieży.

Jako pierwszy powstał Dom Św. Jana Pawła II, którego adaptacja pozwoliła na uruchomienie Domu Dziennego Pobytu oraz Warsztatów.

Realizację tej inwestycji zapoczątkowało porozumienie Prezydenta Miasta Mielca z proboszczem parafii pw. Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Stary budynek garażowy wraz z parafialną salą spotkań postanowiono przebudować na nowoczesny i funkcjonalny obiekt przeznaczony dla seniorów i osób z niepełnosprawnością. Projekt rozbudowy i rozplanowania pomieszczeń opracował zespół architektów. Prace modernizacyjne i adaptacyjne prowadzono od wiosny do jesieni 2017 roku.

Prowadzeniem Domu Świętego Jana Pawła II zajmie się Parafia Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty przy współpracy Podkarpackiej Fundacji Rozwoju Regionalnego.

W Domu Dziennego Pobytu przygotowano 30 miejsc dla seniorów. Planowane jest przyjęcie kolejnych 10 uczestników WTZ.

Na ten moment w Warsztatach Terapii Zajęciowej udział bierze 15 osób, docelowo liczba uczestników ma jednak wzrosnąć do 90. W siedzibie Domu Jana Pawła II, w ramach Domu Dziennego Pobytu, spotykać będzie się również grono seniorów z powiatu mieleckiego. Pomieszczenia, z których będą korzystać podopieczni, poświęcił Biskup Tarnowski Andrzej Jeż.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=45RrwViEMDk&w=925&h=520]

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kardynał Wyszyński – Niekoronowany Król Polski [FOTO}

Wiadomości Mielec

Językowe laureatki Konkursu Języka Niemieckiego

Wiadomości Mielec

Młodzi Mielczanie na turnieju karate [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa