W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje

Dotacja na wymianę kotłów

Starostwo Powiatowe w Mielcu przekazało zainteresowanym gminom 450 tys. złotych dotacji celowej na likwidację kotłów na paliwo stałe i ich wymianę na kotły gazowe lub kotły na pellet drzewny.

Środki, na mocy podpisanych umów, zostały przekazane zainteresowanym gminom powiatu mieleckiego. Mieszkańcy będą mogli skorzystać ze wsparcia, składając wnioski bezpośrednio do gmin uczestniczących w projekcie.

Wysokość dofinansowania Powiatu Mieleckiego na jedno gospodarstwo domowe może wynieść maksymalnie 2 000 zł. Dodatkową kwotę minimum 2000 zł, co wynika z zawartych między samorządami umów, zobowiązana będzie dołożyć gmina. Wsparcie pozwoli dofinansować likwidację niskosprawnych i wyeksploatowanych kotłów na paliwo stałe oraz ich wymianę na kotły gazowe lub kotły na pellet drzewny u osób fizycznych zamieszkujących tereny poszczególnych gmin powiatu mieleckiego.

Przypomnijmy, że ograniczenia w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw stałych, reguluje uchwała antysmogowa dla obszaru województwa podkarpackiego. Kotły węglowe zakupione przed wejściem w życie uchwały antysmogowej muszą zostać wymienione na ekologiczne źródła ogrzewania zgodnie z poniższymi terminami:
• kotły, których czas eksploatacji jest wyższy niż 10 lat – muszą zostać wymienione do 31 grudnia 2021 r.
• kotły, których czas eksploatacji wynosi od 5 do 10 lat – muszą zostać wymienione do 31 grudnia 2023 r.
• kotły, których czas eksploatacji jest krótszy niż 5 lat – muszą zostać wymienione do 31 grudnia 2025 r.
• kotły, posiadające klasę 3 oraz 4 – muszą być wymienione do 31 grudnia 2027 r.

Warto podkreślić, że likwidację kotłów na paliwo stałe samorząd Powiatu Mieleckiego wsparł już w zeszłym roku – przekazując Gminie Miejskiej Mielec dotację celową wysokości 200 tys. złotych

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Derby Podkarpacia bez sensacji. Rysice Rzeszów – ITA Tools Stal Mielec 3:0 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Bieg Wilczym Tropem 2024 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

„Rzeka życia – miłość” – promocja tomiku

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa