W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Dotację dostały powiatowe zabytki

Mieleckie starostwo, jak co roku, wesprze prace remontowe i konserwatorskie zabytków znajdujących się na terenie powiatu. Przekazana na ten cel kwota wyniesie łącznie 75 tys. złotych.

W środę, 19 stycznia, Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak oraz Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła spotkali się z beneficjentami dotacji. W sali obrad mieleckiego starostwa podpisano stosowne umowy, dzięki którym kolejne obiekty wpisane do rejestru zabytków będą mogły przejść niezbędne prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane.

Decyzją władz samorządowych wsparcie wysokości 25 tys. złotych trafi w tym roku do Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Św. Wojciecha w Gawłuszowicach. W zabytkowej świątyni wykonana zostanie modernizacja wewnętrznej instalacji elektrycznej.

Kolejne 15 tys. złotych przeznaczonych zostanie na prace dotyczące zabytkowych organów w Kościele Parafialnym p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Jaślanach.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Bartłomieja Apostoła w Padwi Narodowej i Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Franciszka z Asyżu w Wadowicach Dolnych otrzymają dotacje o wartości 14 tys. złotych każda. W przypadku pierwszej parafii, środki wesprą odnowę dwóch kamiennych rzeźb z elewacji frontowej oraz kamiennej kapliczki NMPNP. W wadowickim kościele planowane jest z kolei odnowienie, uzupełnienie i odtworzenie zewnętrznych okładzin architektonicznych naw bocznych.

Dotacja od Powiatu Mieleckiego wesprze także wymianę pokrycia dachowego na drewnianym wiatraku w Dąbrówce Osuchowskiej – z blachodachówki na gont jodłowy. Wartość przekazanego wsparcia wyniesie 7 tys. złotych.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa