W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Materiały video Wywiady

Dotknąć dźwięku ciszy [FOTO, VIDEO]

W poniedziałek (31.01) w siedzibie Polskiego Związku Głuchych Koła Terenowego w Mielcu odbyła się konferencja prasowa dotycząca projektu „Dotknąć dźwięku ciszy”.

Projekt realizowany jest przez Polski Związek Głuchych Koło Terenowe w Mielcu a finansowany z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Kwota grantu 22 911,92 EURO

Projekt „Dotknąć dźwięku ciszy” skierowany jest w szczególności do osób niesłyszących zamieszkujących na terenie powiatu mieleckiego. Działania podejmowane w projekcie nakierowane są na rozwój, wsparcie, wzmocnienie i wyposażenie osób niesłyszących w szereg kompetencji życiowych poprawiających jakość życia. Zostanie to wypracowane podczas warsztatów kompetencyjnych, treningu terapeutyczno-rozwojowego oraz stałego wsparcia psychologicznego. Ponadto dzieci słyszące niesłyszących rodziców CODA będą mogły komunikować się ze swoimi rodzicami, ucząc się podstaw języka migowego.

Realizowana kampania edukacyjna pozwoli mieszkańcom powiatu mieleckiego oraz lokalnym instytucjom na poznanie kultury głuchych, oraz uwrażliwi społeczeństwo na temat zjawiska przemocy. Wraz z organizacjami NGO z terenu powiatu mieleckiego zawiązana zostanie lokalna „koalicja przeciwko przemocy”, która zaowocuje w przyszłości podejmowaniem wspólnych działań.

Zakup przenośnej pętli indukcyjnej wzmocni odbiór doznań artystycznych i wpłynie na częstszy udział osób niesłyszących w ofercie kulturalnej i rekreacyjnej.
Stowarzyszenie PZG Koło Terenowe w Mielcu zrzesza 109 osób.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

100-lecie urodzin mieszkanki Gminy Radomyśl Wielki

Wiadomości Mielec

Niedługo Leśny MiniRajd Rowerowy

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa