W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje

Dożynkach w Gminie Przecław [FOTO]

W niedzielę (15.08.2021 r.) w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odbyły się Dożynki Gminy Przecław 2021!

Za owoce ziemi i pracy polskiego rolnika, sadownika mieszkańcy Gminy Przecław dziękowali Bogu i Wniebowziętej podczas Mszy św. o 11.00 w kościele parafialnym w Przecławiu.

W podziękowaniu za tegoroczne plony przed ołtarz niesione były wieńce dożynkowe. Następnie przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Gminy Przecław oraz w asyście Strażaków OSP z Białego Boru, Kiełkowa i Dobrynina, grupy wieńcowe udały się na Rynek, gdzie przeprowadzono konkurs na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy”.

Komisja konkursowa miała wielkie wyzwanie, gdyż każdy wieniec był piękny i wymagał dużo pracy od wykonawców. W efekcie I miejsce zajęło sołectwo Dobrynin, a dwa wyróżnienia otrzymało: Stowarzyszenie „Kobiety z Pomysłem” reprezentujące sołectwo Rzemień oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Podola reprezentujące sołectwo Podole.

Dożynki uświetnił występ Zespołu Śpiewaczego „Podkówka”.

Podczas dożynek obecny był poseł RP Fryderyk Kapinos, który dla wszystkich grup wieńcowych przygotował nagrodę w postaci wycieczki do Baranowa Sandomierskiego wraz z cateringiem.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Za jazdę rowerem z 0,5 promila alkoholu, mandat to 2500 złotych!

Wiadomości Mielec

SP 3 czwartą szkołą Podkarpacia [FOTO]

Wiadomości Mielec

W szpitalu profilaktyczne badania na raka płuc [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa