W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

DPS zamyka się przed koronawirusem

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna ogranicza dostęp do pensjonariuszy mieleckiego Domu Pomocy Społecznej.


W wydanej dziś (5.03) decyzji Sanepid wzywa, w trybie natychmiastowym, do ograniczenia kontaktów osób z zewnątrz do niezbędnego minimum, gwarantującego jednak poprawne funkcjonowanie placówki. Ograniczenie wizyt ma na celu ochronę pensjonariuszy – osoby w podeszłym wieku – szczególnie narażonych na działanie koronawirusa COVID-19.


Jak informuje Renata Lazur, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Mielcu, pracownicy placówki od dłuższego już czasu stosują „prewencyjne filtrowanie” osób odwiedzających DPS. Pytają odwiedzające osoby o to czy w ostatnim czasie wróciły z terenów objętych wirusem, pytają również o ich stan zdrowia.
Obecna decyzja Sanepidu podyktowana jest tylko troską o zdrowie i życie pacjentów – wyjaśnia R. Lazur. Prosząc o wyrozumiałość jednocześnie apeluje, aby powstrzymać bezpośrednią formę kontaktu ze swoimi bliskimi przebywającymi w mieleckiej placówce.


Obecnie w mieleckim DPS przebywa 155 osób i wszystkie czują się dobrze. Nie stwierdzono u nich objawów symptomatycznych dla koronawirusa COVID-19.

Fot.: www.dps.mielec.pl

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa