W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Dramat w Rudzie

Wczoraj policjanci odnotowali pierwszy zgon z wychłodzenia na terenie powiatu mieleckiego. Ciało 48-letniego mężczyzny znaleźli mieszkańcy Rudy przy ogrodzeniu jednego z domów.

Wczoraj około godziny 13, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Radomyślu Wielkim odebrali zgłoszenie o odnalezieniu zwłok mężczyzny leżących obok ogrodzenia domu w Rudzie. Skierowany na miejsce lekarz stwierdził zgon, do którego doszło najprawdopodobniej w wyniku wychłodzenia organizmu.

Pracujący na miejscu policjanci ustalili tożsamość mężczyzny. To 48-letni mieszkaniec gminy Radomyśl Wielki. Funkcjonariusze ustalili także że mężczyzna nadużywał alkoholu.

Funkcjonariusze sprawdzają opuszczone budynki, ogródki działkowe, parki i pustostany. Jednak nie są w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy. Policja apeluje o informowanie ośrodków pomocy społecznej o osobach bezdomnych, starszych mieszkających samotnie, w trudnej sytuacji materialnej, których życie i zdrowie może być zagrożone podczas dni z niską temperaturą.

Pamiętajmy, że ujemne temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają bez dachu nad głową. Tragiczne skutki może mieć nawet kilka godzin spędzonych na ławce podczas niewielkich mrozów, zwłaszcza dla osoby będącej pod wpływem alkoholu.

Pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na policję lub do ośrodka pomocy społecznej. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc być może uratuje jej życie.

KPP Urszula Chmura

 

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa