W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie

Droga ekspresowa i nowe węzły autostrady A4 [FOTO]

To historyczna chwila. Dziś zapadła decyzja o budowie drogi ekspresowej S-19 od Babicy do Barwinka. Podpisane zostały również listy intencyjne dotyczące budowy kilku węzłów autostrady A4.

Odcinek drogi ekspresowej S-19 z Babicy do Barwinka został wpisany na listę podstawowych przedsięwzięć w Kontrakcie Terytorialnym. Aneks do tego dokumentu podpisano podczas dzisiejszej (16 października) konferencji „Teraźniejszość i przyszłość zrównoważonego układu komunikacyjnego Podkarpacia”. W imieniu samorządu województwa podpis złożył marszałek Władysław Ortyl, a stronę rządową reprezentował Adam Hamryszczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju. W tym ważnym momencie towarzyszyli również europoseł Tomasz Poręba, a także posłowie Bogdan Rzońca, Wojciech Buczak, Marek Chodkiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa oraz Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki.

W podpisanym aneksie, oprócz umieszczenia odcinka S-19 na liście zadań podstawowych, znalazły się także dwie inne kwestie. Z listy przedsięwzięć warunkowych na listę przedsięwzięć podstawowych przeniesiona została inwestycja pn. „Budowa obwodnicy Łańcuta” oraz nastąpiła zmiana nazwy przedsięwzięcia pn. „Przebudowa drogi (była DK 19) na odcinku od granicy miasta Rzeszowa do DW 869” (droga lotniskowa) na „Budowa DW 878 – od ul. Lubelskiej w Rzeszowie do DW 869” – (etap I i II).

Podczas konferencji zostały podpisane także listy intencyjne z przedstawicielami samorządów w związku z planowanymi budowami węzłów autostrady A4 w miejscowościach: Kolbuszowa, Pilzno, Miejsce Piastowe i Ropczyce. Wśród osób podpisujących list intencyjny w sprawie budowy węzła autostrady w Ropczyce znalazł się Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła. Przyjęty projekt przewiduje budowę nowego węzła Ropczyce, który zostanie usytuowany na przecięciu autostrady A4 z drogą wojewódzką nr 986 relacji Tuszyna- Ropczyce -Wiśniowa.

Realizacja ww. węzła umożliwi bezpośrednie połączenie DW 986 w kierunku północnym z DW 985 relacji Nagnajów-Baranów Sandomierski-Mielec – Dębica, a w kierunku południowym z miastem Ropczyce oraz DW 988 relacji Babica- Strzyżów- Warzyce. W ramach inwestycji przewiduje się wstępnie budowę węzła typu „karo” poprzez budowę łączników zjazdowych i rond na drodze wojewódzkiej.

Konferencja „Teraźniejszość i przyszłość zrównoważonego układu komunikacyjnego Podkarpacia”, oprócz podpisania kluczowych dokumentów, objęła także trzy panele dyskusyjne: dotyczące perspektyw rozwoju sieci transportowych na Podkarpaciu, kluczowych przedsięwzięć drogowych oraz rozwoju infrastruktury kolejowej i lotniczej w powiązaniu z rynkiem pasażerskim i towarowym

.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mielecki Laur Kultury – gala wręczeń nagród [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dzieci zwiedzały komendę policji [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Szkolenie dla jakości badań laboratoryjnych w szpitalu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa