Do końca marca w sali wystawowej chorzelowskiego Ośrodka Kultury oglądać można wystawę twórczości artystycznej Sylwii Skolimowskiej pt. „W drodze”. Wernisaż, na którym pojawili się lokalni artyści oraz rodzina i bliscy artystki odbył się 10 marca.
Postać i twórczość Sylwii Skolimowskiej przedstawiła Bożena Telega-Kuźnik. Wspomniała ona również dotychczasową współprace artystki z Ośrodkiem Kultury. – Sylwia to nasze kolejne dziecko, którym możemy się pochwalić. Oprócz tego, że maluje i rysuje, grała również w naszym teatrze i tańczyła w ZPiT „Chorzelowiacy”. Wszystko zawsze się jej udawało i jeśli trzeba było cokolwiek zorganizować lub pomóc, ta kręcona blondynka potrafiła wszystko załatwić – powiedziała.
Następnie Hania, córka artystki trzema utworami wykonanymi na skrzypcach wprowadziła zebranych w wyjątkowy nastrój. – Chciałabym podziękować za zaproszenie do Ośrodka Kultury. Jest to miejsce bardzo bliskie mojemu sercu, które zawsze ciepło mi się kojarzy. Wiele relacji i przyjaźni się tu zaczęło, które trwają do dziś. Wiele dobrych chwil i wspomnień jest z tym Ośrodkiem związanych. Moja przygoda z malarstwem trwała chwilę w wieku licealnym i wtedy się też zakończyła. Następnie, gdy moja córka miała półtora roku to od nowa zaczęłam malować i tak z przerwami na wychowanie dzieci trwa to do dziś. Cieszę się, że mogę tworzyć w pracowni. Raz w tygodniu spotykamy się w grupie młodych artystów i wspólnie malujemy. Nawzajem się inspirujemy i tworzymy co bardzo nas ubogaca. Zapraszam serdecznie do oglądania wystawy i w razie pytań zapraszam do wspólnej rozmowy – zwróciła się do zebranych artystka.
Sylwia Skolimowska urodziła się w 1984 roku w Chorzelowie. Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego na wydziale filologii angielskiej i kulturoznawstwa. Zajmuje się głównie malarstwem i rysunkiem. Tworzy ceramikę artystyczną, pisze ikony. Inspiracje stanowi dla niej najbliższe otoczenie – rodzina oraz pobliski pejzaż. W swoich pracach porusza zarówno tematy osobiste jak i zagadnienia natury akademickiej. Od 2017 roku uczestniczy w warsztatach artystycznych w Studio art.Goya w Mielcu pod kierunkiem dr. Łukasza Gila. Wzięła udział w warsztatach ikonopisarskich prowadzonych przez br. Marcina Świądra OFM Cap ( 2018, Budzyń -Wyspa). Dotychczas Jej prace można było oglądać na wystawach
„MIEJSCE W CZASIE Druga edycja” w Muzeum Diecezjalne w Rzeszowie (wystawa zbiorowa) oraz „Z POTRZEBY TWORZENIA” w Galerii MBP SCK w Mielcu (wystawa indywidualna).