W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Kultura i nauka

Drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego

Karolina Pryga, uczennica trzeciej klasy technikum w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu, została laureatką drugiego miejsca w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego „ Understand”.

W tegorocznej edycji interaktywnych rozgrywek językowych wzięło udział ok. 1500 uczniów ze 180 szkół. Lingwistyczna rywalizacja oparta była głownie o umiejętność rozumienia języka angielskiego. Zadaniem uczestników było wykonanie 24 zadań o zróżnicowanym stopniu trudności.

Uczniowie musieli wykazać się znajomością gramatyki, leksyki, kultury i historii krajów anglojęzycznych w połączeniu ze sprawnością rozumienia ze słuchu. Konkurs odbył się z podziałem na kategorie wiekowe. Warto dodać, że oprócz zajęcia drugiej lokaty w kraju, Karolina została sklasyfikowana na pierwszym miejscu w województwie podkarpackim i była jedyna laureatką z Podkarpacia w całym konkursie.

Opiekunem naukowym uczennicy była Magdalena Surdej.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Językowe laureatki Konkursu Języka Niemieckiego

Wiadomości Mielec

Podsumowanie XIII Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki

Wiadomości Mielec

Miejski Konkurs Ekologiczny FOTO]

Wiadomości Mielec

1 Komentarz

Burek 5 kwietnia 2018 (czwartek) at 11:38

Brawo Pani opiekun 🙂

Odpowiedz

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa