W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Druhowie z OSP Rzemień od kilku lat wystawiają przy remizie szopkę z figurkami Świętej Rodziny, mędrców i pastuszków

Zaczęło się od remontu autopompy na obchody 90lecia, a przerodziło w świąteczną tradycję która sięga 2016 roku, kiedy to strażacy z Rzemienia postanowili zrobić zadaszenie nad nowo wyremontowaną autopompą. W tartaku położonym nieopodal jednostki OSP wykonali podstawę i zadaszenie. Tego samego roku przed Świętami ktoś wpadł na pomysł żeby wyjechać z autopompą a w jej miejsce wykonać szopkę. Pierwszą szopkę przygotowały panie ze stowarzyszenia „Kobiety z Posłem” wraz z druhami z jednostki w Rzemieniu, później zaś lokalny artysta Pan Wojciech Kaszub wykonał malowidło przedstawiające Św. Rodzinę które stanowi tył szopki.

W tym roku dzięki druhom Janusz Krasoń, Dariusz Haracz, Paweł Strzelczyk, Ewa Strzelczyk, Katarzyna Krasoń udało się wykonać wyjątkową szopkę, dla tego że została upiększona zwierzętami z porcelany które podarowała firma Fajans Pol- Zbigniew Przybyłkowski z Rzemienia oraz o choinki które otrzymaliśmy od Nadleśniczego Nadleśnictwa Tuszyma Pana Eryka Maziarskiego. W imieniu własnym oraz wszystkich druhów ale i również w imieniu mieszkańców Rzemienia bardzo serdecznie wszystkim dziękuję.

Zbigniew Kipa prezes OSP Rzemień.

Mamy nadzieję że druhowie z OSP w Rzemieniu, w myśl przyświecającemu im hasłu „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”, będą dzielnie kontynuować zapoczątkowaną przez siebie tradycję.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Stal Mielec czy Stal Rzochów [FELIETON]

Wiadomości Mielec

26-latka straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa