W sparingu Stali z Wisłą pewne zwycięstwo odniosła drużyna z Krakowa.

Wisła Kraków – Stal II Mielec CLJ U-18 2-6 (1-2)

Bramki dla Stali: Aleksander Szumilas, Paweł Sosiński.

Bramki dla Wisły: Mateusz Stanek (trzy), Karol Sałamaj (dwie), Bartosz Seweryn

W kolejnym meczu kontrolnym zawodnicy Wisły Kraków CLJ U-18 podejmowali w Myślenicach drużynę rezerw Stali Mielec. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem gospodarzy.

Od samego początku spotkania gospodarze mocno zaznaczali swoją pozycję na murawie i narzucali własny styl gry. Pierwszy kwadrans niewątpliwie należał do Białej Gwiazdy, która starała się zdominować rywala, natomiast drużyna przyjezdna nie była w stanie przedrzeć się na połowę Wiślaków. W kolejnych minutach podopieczni trenera Adriana Filipka w dalszym ciągu utrzymywali się przy piłce, a gra toczyła się pod ich dyktando. Wisła przeważała w posiadaniu piłki, wykazywała się dużą aktywnością oraz kreowała kolejne składne akcje, które wreszcie dały rezultat w postaci dwóch trafień. W wyniku przewinienia dokonanego przez jednego z zawodników rywali, sędzia podyktował rzut karny dla Wisły, jednak nie udało się go wykorzystać. Pod koniec pierwszej połowy goście wreszcie zaczęli dochodzić do głosu, próbując odrobić straty. Ich starania poskutkowały golem zdobytym z kontrataku, kiedy to jeden z gracz Stali wykorzystał błąd w ustawieniu skrzydłowego i bocznego obrońcy Wisły Kraków, a co za tym idzie odnalazł drogę do bramki gospodarzy.

Po zmianie stron Wisła była stroną, która konsekwentnie konstruowała okazje do zdobycia bramki i zwiększenia prowadzenia. Przypieczętowaniem dobrej dyspozycji Wiślaków w tym spotkaniu były kolejne cztery gole zdobyte przez zawodników z Krakowa, z kolei Stal zdołała tylko raz odpowiedzieć rywalom, sprawiając kłopot bramkarzowi i ostatecznie trafiając w światło bramki. Pomimo wyraźnej przewagi, gospodarze nie spoczęli na laurach i w dalszym ciągu starali się wywierać presję na przeciwnika, atakować go i doprowadzać do sytuacji podbramkowych, jednak zabrakło skuteczności, a mecz zakończył się ostatecznym wynikiem 6:2.

Źródło: Wisła Kraków