W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Drużyna z ZSB w finale Ogólnopolskiego Konkursu „Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim”

1 grudnia 2020 roku odbyły się eliminacje drużynowe do finału „Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim”. Wiktoria Pleban, Wiktoria Kubat i Agnieszka Blacha uczennice klasy II TC o innowacji pedagogicznej projektowanie architektoniczne z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu po zaciętej rywalizacji dostały się do głównych rozgrywek konkursu.

W finałach będą zmagać się z drużynami ze szkół z Rzeszowa, Szczecina, Torunia, Krakowa, Poznania i Lublina. Uczennice musiały wykazać się wiedzą z zakresu twórczości barda Solidarności, umiejętnością interpretacji jego utworów, a także znajomością artystów, którymi inspirował się Jacek Kaczmarski.

Sukces reprezentantek mieleckiego technikum jest o tyle większy, że przyszło im rywalizować z rówieśnikami z liceów o profilu humanistycznym.

Patronat nad imprezą objęli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Miasto Kraków, Fundacja Lotto, Województwo Małopolskie i Wydział Polonistyki UJ.

Opiekunem naukowym uczennic była polonistka ZSB Jadwiga Stala –Dudek.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Szczury doprowadziły do zamknięcia budynku przedszkola

Wiadomości Mielec

Warsztaty bębniarskie na Rynku i w SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Nieme kino” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa