W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Duchowe Pielgrzymowanie z grupą św. Szymona

Trzydzieści pięć lat temu po raz pierwszy pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej zanieśli przed Tron Matki Bożej Jasnogórskiej swoje podziękowania i intencje, o które tak bardzo prosili na dziewięciodniowym szlaku zmęczenia, cierpienia, ale przede wszystkim pokory, modlitwy i wiary.

Idźcie i Głoście

Także w tym roku, Mszą Świętą o godzinie 6.30 celebrowaną na placu katedralnym w Tarnowie wielu pielgrzymów rozpocznie swoją wędrówkę z hasłem „Kim On właściwie jest – idźcie i głoście” na ustach.
Niestety, nie każdy może uczestniczyć w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej. Praca, problemy zdrowotne, rozmaite obowiązki zatrzymają wiele osób w domu. Zapewne, każdy z nas ma swoje prośby i pragnienia, które chciałby, aby zostały wysłuchane.


Pielgrzymuj w domu
W takiej sytuacji Duchowe Pielgrzymowanie jest możliwością do włączenia się w pielgrzymi szlak. Jak wiadomo – skoro nie da się być, gdzieś ciałem, można być duchem. I to właśnie idea wspomnianego – Duchowego Pielgrzymowania, którą realizuje Grupa 16. – św. Szymona.

W trakcie trwania pielgrzymki, na stronie internetowej grupy (http://www.16.pielgrzymka.diecezja.tarnow.pl/) i facebooku (https://web.facebook.com/PptGrupa16/) pojawiać się będą relacje z pielgrzymiego szlaku. Warto więc dołączyć do naszych pielgrzymów, którzy oprócz swoich, przyjmą każdą nadesłaną intencje i z pokorą w sercu, będą prosić Matkę Bożą o wysłuchanie i potrzebne łaski. Każdy, kto ma swoje intencje może je przekazać pielgrzymom poprzez formularz na stronie internetowej.

Duchowy Pielgrzym, może także przyjąć na siebie dobrowolne umartwienie, a także otoczyć pielgrzymów swoją pamięcią i wspierać ich modlitwą. Także radio RDN Małopolska będzie transmitować przebieg pielgrzymki, a Tarnowski Gość Niedzielny przedstawiać fotorelację na swojej stronie internetowej. Warto zatem każdego dnia śledzić
i duchowo wspierać tarnowskich pielgrzymów.
Z roku na rok, Duchowych Pielgrzymów pojawia się coraz więcej. Wraz z Przewodnikiem Grupy 16 – ks. Stanisławem Olszakiem oraz wszystkimi „Szymonami” zachęcamy, aby podjąć trud Duchowego Pielgrzymowania.

Upaść aby wstać, wstać, aby iść
„Idziemy do Boga nie drogą, lecz miłością” – słowa Świętego Augustyna mogą prowadzić każdego człowieka. Nie musimy zatem stawiać kroków, aby być bliżej Boga. Musimy jednak dotrzeć do niego drogą miłości, którą mamy najbliżej nas, czyli w sercu.
Matka Boża Jasnogórska nie wymaga od nas poświęcenia i trudu. Ona po prostu pragnie, abyśmy wszyscy pielgrzymowali – nieważne skąd i jak – ale ważne, by do Jej Serca i w Jej Synu odkrywali Boże Miłosierdzie.
Po co idzie się na Pielgrzymkę? Aby upaść przed obliczem Maryi i w tej krótkiej chwili powierzyć jej wszystko – trudy, cierpienia, radości i blaski nie tylko mijających dni, ale całego życia. Idzie się także po to, aby wstać i idąc dalej przez życie mierzyć się z codziennością, ale już nie samemu.

Dołącz do Duchowych Pielgrzymów
ap, ws

 

 

 

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa