W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Duchowe pielgrzymowanie z grupą św.Szymona

17 sierpnia 2016 już po raz 34. wyruszy Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Nie każdy jednak będzie mógł w niej wziąć udział, dlatego pielgrzymi grupy św. Szymona zachęcają, by włączyć się w Duchowe Pielgrzymowanie.

Oprócz codziennej modlitwy jedną z tajemnic Różańca zachęcają do śledzenia relacji, którą prowadzić będą na swojej stronie internetowej:www.16.pielgrzymka.diecezja.tarnow.pl przez którą można m.in. nadesłać pielgrzymom intencję, którą zaniosą na Jasną Górę.

Szczególnie ciekawa wydaje się inicjatywa Bloga Pielgrzyma.

– Już po raz piąty będziemy prowadzić relację „live” z pielgrzymki, bo tym właśnie jest Blog Pielgrzyma. – mówi kleryk  – Wraz z Anią Kuncewicz z Młodzieżowej Grupy Apostolskiej „Ignis Dei” staramy się przekazać duchowym pielgrzymom choć trochę pielgrzymkowej atmosfery modlitwy i radości przez informowanie ich drogą internetową co akurat robimy.

Inicjatywa co roku zdobywa coraz większą popularność. – W zeszłym roku zanieśliśmy ponad 40 intencji nadesłanych przez Internet, oraz te, które ludzie przekazali nam osobiście. Z pozytywnym odzewem spotyka się także Blog Pielgrzyma. To pokazuje, że Internet da się wykorzystać do dobrego dzieła.

W grupie 16. Świętego Szymona organizowanej przy Bazylice św. Mateusza w Mielcu co roku idzie ponad 200 pielgrzymów, a grono pielgrzymów duchowych z roku na rok powiększa się dzięki internetowym relacjom. Przewodnikiem grupy jest ks. Stanisław Olszak – wikariusz mieleckiej bazyiki.

W.S.

_DSC7728

_DSC8300

_DSC7728

duchowe

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prezentacja Zastępców Prezydenta Miasta Mielca [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Światowy Dzień Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane [FOTO]

Wiadomości Mielec

Niedźwiedź pojawił się w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa