W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Duże wsparcie dla szpitala od Lockheed Martin i PZL Mielec

Personel naszego szpitala, medycy oraz ratownicy medyczni uzyskali w trakcie trwania obecnej pandemii wsparcie finansowe oraz materiałowe ze oraz strony amerykańskiego koncernu Lockheed Martin oraz PZL Mielec.

Dzięki tej pomocy wyposażenie naszej placówki wzbogaciło się o prawie 1400 maseczek, przyłbice ochronne oraz 100 l specjalnego płynu do dezynfekcji. Co więcej, jak zaznaczono inżynierowie z PZL Mielec wykorzystują również technologię druku 3D do tworzenia kolejnych przyłbic ochronnych dla medyków i innego personelu szpitalnego.

Zaproponowano również specjalne osłony z pleksi, które będą wykorzystane podczas przeprowadzania zabiegów w tej placówce medycznej. Szpital uzyskał również wsparcie od właściciela PZL Mielec, amerykańskiego koncernu Lockheed Martin. Przekazał on kwotę 50 tys. dolarów na potrzeby szpitala. Została ona przeznaczona na zakup samochodu transportu sanitarnego, a także środków ochrony osobistej oraz pralko-suszarki.

Specjalistyczny Szpital im. E. Biernackiego nie jest jedyną strukturą związaną z ochroną zdrowia, która w trudnym okresie pandemii, uzyskała wsparcie od PZL Mielec i Lockheed Martin. Drukowane w technologii 3D przyłbice z PZL Mielec trafiły bowiem także do stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu i tamtejszej Szkoły Ratownictwa Medycznego. Co więcej, udzielone wsparcie finansowe pomogło sfinansować zakup urządzenia niezbędnego do dezynfekcji karetek. 50 tys. dolarów od Lockheed Martin dla Pogotowia wykorzystano do zakupu respiratora, defibrylatora oraz niezbędnych dla ratowników medycznych środków ochrony osobistej.


Stacja Pogotowia Ratunkowego otrzymała od PZL Mielec wsparcie finansowe, które pomogło sfinansować zakup urządzenia do dezynfekcji karetek. Firma przekazała także wykonane przez inżynierów PZL przyłbice ochronne, drukowane w technice 3D. Wspaniałym gestem wykazała się także korporacja Lockheed Martin, do której należą PZL Mielec, przeznaczając 50 tys. dolarów dla Pogotowia na zakup respiratora, defibrylatora oraz środków ochrony osobistej. Nigdy nie zapomnimy❣️

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości