W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Kultura i nauka

Duży sukces uczennicy Zespołu Szkół Technicznych

Magdalena Ziomek z klasy 2AL została laureatką VI Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” na szczeblu wojewódzkim.

Konkurs od kilku lat organizowany jest przez krakowską Fundację „Zawsze Warto” i Stowarzyszenie Polonistów we współpracy z Podkarpackim Kuratorium Oświaty. Ma on zasięg ogólnopolski. Uczestniczy w nim młodzież z Lubelszczyzny, Małopolski, Śląska, Opolszczyzny i Dolnego Śląska. W tym roku po raz pierwszy dołączyła młodzież z naszego regionu.

W I etapie konkursu na szczeblu szkolnym uczestniczyło 12 331 uczniów z Podkarpacia. Magdalena, po napisaniu najeżonego pułapkami dyktanda o treści patriotycznej, zakwalifikowała się do zmagań na szczeblu wojewódzkim. Został on przeprowadzony w Centrum Kształcenia Praktycznego w Dobrzechowie k. Strzyżowa. Wzięło w nim udział 60 uczniów szkół średnich. Uczennica naszego liceum zajęła VI miejsce i znalazła się w gronie laureatów.

14 listopada do Rzeszowa zjechali zwycięzcy konkursu, by w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego wziąć udział w uroczystej gali i odebrać zasłużone nagrody i dyplomy. Magdalena i pozostali laureaci przyjęli je z rąk Małgorzaty Rauch – Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Gratulujemy Magdzie sukcesu, który świadczy o dużej świadomości językowej uczennicy.

ZST Mielec

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Relikwie rodziny Ulmów w Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Cztery pory roku w gminie Mielec – konkurs fotograficzny [FOTO]

Wiadomości Mielec

Uczniowie ZSE na ogólnopolskim konkursie Liga Młodych Logistyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa