Dwa medale mieleckich lekkoatletów podczas Mistrzostw Polski U16 w Bełchatowie [FOTO]

W rozegranych w ostatni weekend w Bełchatowie Mistrzostwach Polski Młodzików (rocznik 2003 i 2004) wzięła udział 29-osobowa reprezentacja Województwa Podkarpackiego, a wśród niej siedmioro zawodników LKS Stal Mielec.

Mieleccy lekkoatleci spisali się bardzo dobrze zdobywając dwa medale, w tym jeden złoty i jeden brązowy!

Na najwyższym stopniu podium stanął Kamil Piecuch, który w chodzie na 5000m zdublował wszystkich zawodników poza srebrnym medalistą i z czasem 24:57.76 zameldował się jako pierwszy na mecie. Tuż za podium znalazł się jego klubowy kolega Cristian Ielo z nową życiówką 27:18.38, poprawioną o ponad 3 minuty.

Do kolekcji medalowej dołożyła się również Julita Małaszewicz, która w chodzie na 3000m zajęła trzecie miejsce, również z nowym rekordem życiowym 15:52.98.

Bardzo dobre występy zanotowali pozostali zawodnicy.

Martyna Gaweł zajęła piąte miejsce w finale biegu na 100m z czasem 12.62, oraz 18 miejsce w biegu na 300m z wynikiem 43.23.

Julia Szady posłała młot na odległość 44.61m, co ostatecznie dało jej szóste miejsce w wąskim finale.

Również szóste miejsce zajął Kacper Jaworski w biegu na 1000m, przekraczając linie mety z czasem 2:41.16.

W skoku w dal Mateusz Molek z wynikiem 5.46 zajął 20 miejsce.

W klasyfikacji medalowej LKS Stal Mielec zajął bardzo wysokie – 8 miejsce na 240 startujące kluby, a Podkarpacie 4 miejsce w klasyfikacji województw.