W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Dwa owczarki zaatakowały kobietę spacerującą z psem

Policjanci interweniowali w Domatkowie, gdzie doszło do niebezpiecznej sytuacji z udziałem psów. Kobieta spacerująca ze zwierzęciem została zaatakowana przez dwa owczarki. Na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń.

Policja apeluje do właścicieli zwierząt o przestrzeganie ciążących na nich obowiązkach. Przypominamy, że za szkody wyrządzone przez zwierzę odpowiada jego właściciel.

Wczoraj około godz. 13.30, dzielnicowi interweniowali w Domatkowie. 27-letnia mieszkanka gminy Kolbuszowa zgłosiła, że podczas spaceru z psem, została zaatakowana przez biegające luzem dwa owczarki niemieckie. Psy najpierw zaatakowały prowadzonego przez nią na smyczy czworonoga, a kiedy kobieta broniła swoje zwierzę, zaatakowały również ją, uszkadzając jej kurtkę. Z relacji 27-latki wynikało, że dopiero po jej wołaniu i krzykach na miejscu pojawiła się inna kobieta, która zabrała psy. Wystraszona 27-latka powiadomiła Policję. W sprawie prowadzone są czynności wyjaśniające.

Policjanci apelują do właścicieli psów o sprawowanie właściwego nadzoru nad swoimi zwierzętami. Funkcjonariusze przypominają, że za szkody wyrządzone przez zwierzę odpowiada jego właściciel. Pamiętajmy również, że zwierzęta reagują instynktownie i nawet pies o łagodnym i spokojnym usposobieniu może zaatakować i dotkliwie pogryźć człowieka.  

Funkcjonariusze przypominają również, że właściciel powinien zapewnić zwierzęciu takie warunki, aby nie wydostawało się bez nadzoru poza teren posesji. Zgodnie z art. 77§ 1 Ustawy z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks Wykroczeń: „ Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany”.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kolejne warsztaty literackie Mieleckiej Grupy Literackiej

Wiadomości Mielec

Twierdza przy Solskiego zdobyta. FKS Stal Mielec – Korona Kielce. 2 : 3 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Uroczyste wręczenie odznak „Zasłużony dla Rolnictwa” [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa