W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Dwie inwestycje sportowe w powiecie mieleckim z rządowym dofinansowaniem

Dzięki wsparciu europosła Tomasza Poręby dziś zapadła decyzja, że inwestycje zgłoszone przez gminę wiejską Mielec oraz gminę Przecław uzyskały rządowe dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. 

– Bardzo się cieszę, że dzięki doskonałej współpracy z władzami gminy Mielec i miasta Przecław udało nam się nam wspólnie przekonać Ministerstwo Sportu do udzielenia rządowego dofinansowania dla modernizacji oraz budowy nowych hal sportowych w powiecie mieleckim. Rozbudowa infrastruktury sportowej zawsze przyczynia się do wzrostu poziomu życia mieszkańców, a w sposób szczególny do rozwoju sportowego dzieci i młodzieży. Bardzo liczę, że te obiekty służyć będą nie tylko lokalnej społeczności ale również wszystkim mieszkańcom powiatu – powiedział Tomasz Poręba.
– Warto pamiętać, że w ostatnich latach udało się już pozyskać z budżetu państwa blisko 30 mln PLN na budującą się wielofunkcyjną halę sportową w Mielcu, 2 mln PLN na instalację podgrzewanej płyty na obiekcie Stali oraz środki na budowę hali sportowej w gminie Tuszów Narodowy – przypomina europoseł Poręba.

Gmina Mielec uzyskała dofinansowanie na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Książnicach. Wysokość dofinansowania to 1 230 000 zł. 
– Pragnę zaznaczyć, że całkowita wartość zadania to 2 470 036 zł, a sala będzie miała niemal 400 metrów kwadratowych powierzchni. Będzie to doskonałe miejsce do spędzania wolnego czasu. Budowa tej hali było marzeniem mieszkańców Książnic od lat. Cieszę się bardzo, że udało nam się do tej inwestycji doprowadzić. Bardzo dziękuję za wsparcie naszych wysiłków europosłowi Porębie – powiedział Wójt Gminy Mielec Józef Piątek.


Z kolei gmina Przecław będzie modernizować halę sportową przy Szkole Podstawowej w Przecławiu. Wysokość dofinansowania to 606 000 zł. 
Cieszę się niezmiernie, że udało się nam pozyskać środki zewnętrzne do gruntownego remontu Sali gimnastycznej, znajdującej się przy największej w Gminie Szkole Podstawowej, przy ul. Zielonej w Przecławiu w czym wspierał nas poseł Poręba. Dla mnie, jako włodarza ma to wymiar również ekonomiczny, gdyż znacząco spadną koszty funkcjonowania tej placówki. Koszt całkowity inwestycji to 1 213 215 zł – dodaje Burmistrz Przecławia Renata Siembab.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dzień Otwarty Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt [FOTO]

Wiadomości Mielec

Wakacyjny Kiermasz Książek

Wiadomości Mielec

Prace drogowe w Łączkach Brzeskich

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa