W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

Dwóch nowych zawodników w PGE FKS Stal Mielec

Martin Sus i Damian Pawłowski to kolejni zawodnicy, którzy dołączyli do kadry PGE FKS Stal Mielec.

Martin Sus urodził się 15 marca 1990 roku w Benešov. Jest wychowankiem Sparta Praga. 1 stycznia 2012 roku ze Sparty Praga przeniósł się do słowackiej drużyny Ruzomberok.

Pół roku później wrócił do Czech, gdzie występował w drużynie Graffin Vlasim. 1 lipca 2014 roku został wypożyczony do FK Příbram, następnie bronił barw takich drużyn jak Slovan Liberec, Banik Ostrava, Mlada Boleslav czy SKF Sered. Ostatnią drużyną Martina Susa była SFC Opava, gdzie rozegrał 15 spotkań, zdobywając 1 bramkę i spędzając na boisku 834 minuty. Martin Sus to także młodzieżowy reprezentant Czech U16, U17, U18, U19.

Grający na pozycji prawego obrońcy Sus, trafia do PGE FKS Stali Mielec jako wolny zawodnik, wiążąc się kontraktem obowiązującym przez 2 lata. Występować będzie z numerem 44 na koszulce.

Damian Pawłowski urodził się 27 stycznia 1999 roku w Szczecinie. Swoją piłkarską karierę zaczynał w młodzieżowej drużynie Salosu Szczecin, skąd w 2011 roku przeniósł się do akademii klubu, z którym był związany przez większość swojej piłkarskiej kariery – Pogonii Szczecin. 1 lipca 2018 roku Pawłowski został wypożyczony do drużyny Wigier Suwałki, skąd 30 czerwca 2019 roku wrócił do rodzinnego Szczecina. W kadrze pierwszej drużyny znalazł się wówczas trzy razy, a z drużyną rezerw wystąpił w dwóch spotkaniach zdobywając jedną bramkę. 27 sierpnia 2019 roku Damian Pawłowski przeszedł do drużyny Wisły Kraków, gdzie rozegrał 11 spotkań, zaliczając 1 asystę i spędzając na boisku łącznie 756 minut. Pawłowski jest także młodzieżowym reprezentantem Polski U15, U16, U17, U18, U19, U20. W 2019 roku znalazł się w szerokiej kadrze na Mistrzostwa Świata do lat 20.

Damian Pawłowski trafia do drużyny mieleckiej Stali na zasadzie transferu czasowego do końca sezonu. Będzie on występować z numerem 27 na koszulce.

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa