W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty Kultura i nauka

”Dygresje” – Imponujący finał roku [FOTO]

Ponad czterdzieści osób, pomimo świątecznego okresu, wzięło udział w promocji trzeciego numeru „Dygresji” – Mieleckiego Rocznika Literacko-Kulturalnego, wydawanego przez Mieleckie Towarzystwo Literackie, która odbyła się w dniu 29 grudnia 2019 r. w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu.

W tej udanej imprezie udział wzięli udział członkowie MTL i miłośnicy literatury. Powitała uczestników, w gościnnych progach MBP, jej dyrektor Jolanta Strycharz. Spotkanie zapoczątkowała i poprowadziła sekretarz MTL Barbara Augustyn. Prezes MTL Zbigniew Michalski, jako redaktor rocznika, przedstawił zawartość całego, liczącego 254 strony, numeru jakościowo lepszego niż poprzedni, wydrukowanego przy skromnym wsparciu Gminy Miejskiej Mielec i Starostwa Powiatowego w Mielcu.

Na wstępie jego wystąpienia uczczono minutą ciszy,  zmarłą w 2019 roku, poetkę Zofię Groele. Swoje wiersze przedstawili osobiście wszyscy twórcy biorący udział w imprezie i córka zmarłej poetki Agnieszka Groele. Wiersze kilku nieobecnych twórców odczytała Barbara Augustyn. Śpiewająco, lirycznie i muzycznie, w trzech ciekawych odsłonach, zaprezentowała swój talent wokalny i aktorski Anita Róg.

  Fragmenty prozy przeczytał nieoceniony Janusz Pacholec. W imprezie zabrakło Tomasza Mrozowskiego, którego obrazy ozdobiły zarówno okładkę pisma jak i jego środek. Wszyscy biorący udział w imprezie otrzymali na pamiątkę aktualny numer „Dygresji”. Z imprezy powstała bogata dokumentacja fotograficzna.


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dno tabeli Tauron Ligi osiągnięte. Pałac Bydgoszcz – ITA TOOLS Stal Mielec 3:1 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Warsztaty cukiernicze z Teresą Pogodą [FOTO]

Wiadomości Mielec

Międzyszkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa