W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Felietony Kultura i nauka

„Dygresje”- mielecki rocznik literacki

Właśnie ukazał się pierwszy numer mieleckiego rocznika literackiego „Dygresje”, który zawiera wyłącznie twórczość literacką.

Na dwustu pięćdziesiąt czterech stronach prezentuje swą twórczość trzydziestu trzech twórców, z czego siedmiu stanowią prozaicy, a trzech zaprzyjaźnieni krytycy. Pozostali to poeci Mieleckiego Towarzystwa Literackiego.

Na stronach rocznika znajdziemy sto osiemdziesiąt sześć zdjęć aż pięciu autorów i dwadzieścia jeden grafik, z czego grafika na stronie tytułowej jest autorstwa Grzegorza Cebuli, pozostałe grafiki w tekście pochodzą od Stana Bigdy.

W tekście znajdziemy zarówno poezję dwudziestu trzech autorów, krótkie formy satyryczne czterech twórców, prozę siedmiu literatów, felietony Andrzeja Talarka i krytykę literacką – dziewięć artykułów dotyczących mieleckich twórców. Wspomniany numer zawiera ponadto dziewięć artykułów literacko-kulturalnych – z czego trzy dotyczą zmarłych w ciągu minionego roku osobowości związanych z mieleckim środowiskiem literackim.

Do tekstów poświęconych zmarłym poetom Januszowi Kapuścińskiemu i Mieczysławowi Działowskiemu są dołączone niepublikowane wiersze obydwu twórców.

Wydawcą „Dygresji” jest MTL, drukujące regularnie nowe tomiki poezji mieleckich poetów, ze szczególnym uwzględnieniem młodych twórców, którzy w ten sposób zyskują szansę startu w konkursach literackich – w oparciu o swoje opublikowane dzieła.

Na łamach rocznika debiutuje dwóch prozaików i jedna poetka. Redakcją i składem książki zajął się prezes MTL Zbigniew Michalski. Drukiem książki zajmie się jedna ze znanych krakowskich drukarni.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Warsztaty bębniarskie na Rynku i w SCK [FOTO]

„Nieme kino” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa