W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

„Dygresje” – nowoczesna szata graficzna

Już początkiem grudnia br. ukaże się „Dygresje” Nr 4-5 — Mieleckiego Rocznika Literacko-Kulturalnego, który, na 268 stronach, zawiera 132 zdjęcia i 54 artykułów z różnych dziedzin literatury.

Pismo przedstawia bogatą plejadę autorów, pośród których prym wiedzie aż dwudziestu trzech poetów, trzech prozaików, sześciu krytyków, trzech satyryków i pięciu autorów rozmaitości. W numerze, po raz pierwszy, pojawił się rozdział eseje, są krótkie formy satyryczne, felietony, teksty krytyczno-literackie, literatura faktu, mieleckie rozmaitości kulturalne, teksty o zmarłych w 2020 roku Józefie Załuckim i w 2021 Wiesławie Kulikowskim, a także wspomnienia mieleckiego globtrotera i poezja nadesłana. 

Można w nim także znaleźć, na okładce abstrakcję, mało znanej mieleckiej malarki Krystyny Burek, natomiast na kartach rocznika fotografie obrazów Małgorzaty Wiech – większości z ostatniej wystawy w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w Mielcu. Wiele ciekawych wątków z jej ciekawej twórczości ozdabia, w znakomity sposób, karty rocznika. Redakcją całości ponownie się zajął prezes Mieleckiego Towarzystwa Literackiego Zbigniew Michalski, zaś korektę wykonała Barbara Augustyn. Łącznie w roczniku prezentuje się 39 autorów. Zdjęcia z imprez pochodzą od kilkunastu osób. Profesjonalny  skład całości rocznika przygotował zaprzyjaźniony grafik z Rzeszowa. Drukiem zajmuje się sandomierskie Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia. Spośród twórców jest jeden debiutujący poeta i dwoje prozaików. Promocję nowych „Dygresji” w Mielcu przewidziano na początek lutego 2022 roku.

Zbigniew Michalski 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Stal Mielec czy Stal Rzochów [FELIETON]

Wiadomości Mielec

26-latka straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa