W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

„Dygresje” – radość dla czytelników to cel nadrzędny

Literatów z Mielca i okolic, zapraszamy na łamy „Dygresji” – Mieleckiego Rocznika Literacko-Kulturalnego. Mieleckie Towarzystwo Literackie daje szansę uznanym twórcom, jak również debiutantom, by prezentowali dorobek w „Dygresjach” – Mieleckim Roczniku Literacko-Kulturalnym.

Do współtworzenia podwójnego numeru pisma, który ukaże się w grudniu 2021 i będzie zawierał regionalną twórczość literacką, zapraszamy wszystkich piszących pod warunkiem, że zaprezentują ciekawe utwory. Stawiamy na osoby piszące – niezależnie od tego jakie stowarzyszenie reprezentują.

Aby wziąć udział w tym w roczniku, każda osoba pisząca musi nadesłać na adres e-mail [email protected] maximum 15 wierszy, fragmentu prozy do 20 stron, tekstów krytyczno-literackich względnie innej twórczości (mile widziane fraszki, aforyzmy, limeryki itp.) w jednym pliku Word wraz z biogramem i w oddzielnym pliku zdjęcia portretowego o rozdzielczości 350 dpi.

Termin nadsyłania materiałów upływa definitywnie z dniem 15 października 2021 r. Stanowczo prosimy jednak, by nie odkładać tej ważnej sprawy na ostatnią chwilę.

Zapraszamy do współpracy artystów malarzy i fotografików: niezwykle poważnie potraktujemy Wasze prace w trakcie redakcji, aby znalazły swoje należne miejsce.

Celem Towarzystwa jest prowadzenie działalności kulturalnej w zakresie propagowania literatury i dobrej książki, upowszechnianie nowych zjawisk literackich, stwarzanie warunków dla optymalnego rozwoju, wspieranie ambitnej twórczości, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży – poprzez rozwój jej wrażliwości literackiej i zamiłowanie do literatury. Dlatego zaproszenie kierujemy także do literacko uzdolnionej młodzieży mieleckich szkół średnich. Jesteśmy szczególnie zainteresowani na Waszym współudziałem w tym nietypowym numerze rocznika.

Każda nadesłana do nas praca zostanie opublikowana na prawach artystycznego debiutu. Serdecznie zapraszamy chętnych, do skorzystania z szansy takiego debiutu i promocji artystycznej swojej osoby.

                                                                                  Zbigniew Michalski

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa