W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Dyktando niepodległościowe

Wpisując się w obchody odzyskania przez Polskę niepodległości 15 listopada w Szkole Podstawowej w Dąbrówce Wisłockiej odbył się XII Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas IV-VIII szkół gminy Radomyśl Wielki.

Był to drugi etap, który poprzedziły eliminacje w poszczególnych szkołach, z których wyłoniono 21 najlepszych uczniów do konkursu międzyszkolnego zorganizowanego przez Alinę Szot, nauczycielkę w Szkole Podstawowej w Dąbrówce Wisłockiej.


Komisja w składzie: Jolanta Palion, Beata Wrzesień, Agnieszka Skrzyniarz, Renata Mika, Katarzyna Dubiel, Beata Pleban, Jolanta Laska i Alina Szot, oceniła niepodległościowe dyktando w formie tekstu z luką, które sprawdzało umiejętności ortograficzne uczniów. Najlepiej poradziła sobie Maja Falarz z Dąbrówki Wisłockiej. Druga była Wiktoria Siembab (Dulcza Mała), a trzecia Karolina Żytniak (Żarówka).
Wyróżnienia otrzymali: Gabriela Błach (Zdziarzec), Justyna Krzystyniak (Dąbrówka Wisłocka), Wiktoria Kuśnierz (Partynia), Michał Sadowski (Janowiec), Filip Skrzyniarz (Dulcza Wielka), Anita Szocik (Radomyśl Wielki) i Wiktoria Wyzga (Podborze).
Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez dyrektora GZEAS Andrzeja Przybyszewskiego. Każdy uczestnik otrzymał od organizatorów pamiątkowy dyplom i flagę Polski.

Alina Szot

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa