W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Dyskusyjny Klub Książki w Woli Mieleckiej w nowej wersji

W Dyskusyjnym Klubie Książki działającym w Bibliotece Publicznej w Woli Mieleckiej nastąpiły duże zmiany.

Klub, wraz z osobą moderatora przeniósł się do Biblioteki Publicznej w Podleszanach. Pierwsze spotkanie w nowym miejscu odbyło się 28 kwietnia i miało charakter organizacyjny.
Głównym celem DKK jest promocja kultury literackiej i czytelnictwa, ożywienie i integracja środowisk skupionych wokół biblioteki, a także zachęcenie nowych użytkowników do korzystania z naszych zbiorów. Programowi DKK przyświeca założenie, by co miesiąc swobodnie rozmawiać o wspólnie czytanych książkach. Tym, co łączy klubowiczów, jest czerpanie przyjemności z czytania i dyskusji na temat omawianych lektur. I wcale nie trzeba być specjalistą w dziedzinie literatury, by czerpać przyjemność z tych rozmów.
Dołączając do sieci klubów zyskujemy dostęp do całej listy świetnych książek – odpowiednia ilość egzemplarzy wybranego tytułu trafi do nas w zaplanowanym terminie. To dobra literatura, bardzo różnorodna: sensacja, literatura faktu, powieść przygodowa, historyczna, romanse. Co więcej, możemy z tej listy wybierać według naszych gustów.
Nasz Dyskusyjny Klub Książki powstał 26.01.2015 w Bibliotece Publicznej w Woli Mieleckiej. Osiem lat działalności to kilkadziesiąt spotkań i wspólnie przeczytanych książek. To wyjazdy integracyjne, imprezy literackie, wieczorki poetyckie, a przede wszystkim spotkania autorskie. Gościliśmy znane i popularne pisarki. Z naszym klubem spotkała się m.in. Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Karolina Wilczyńska, Krystyna Mirek, Agnieszka Lis.
Od kwietnia DKK funkcjonuje w Bibliotece w Podleszanach. Na inauguracyjnym spotkaniu dołączyły do nas nowe klubowiczki. Wspólnie wybraliśmy nazwę grupy – Literacki Sabat. Otrzymaliśmy również z MiWBP w Rzeszowie zestawy książek na kolejne spotkania. Najbliższe plany to spotkanie autorskie z mielecką pisarką Mają Drozd, autorką książki „Pomiędzy kłamstwami”.
Jeśli lubisz czytać i lubisz rozmawiać o literaturze, przy dobrej kawie i herbacie – dołącz do nas.

Serdecznie zapraszamy!
Justyna Ryczek – moderator DKK

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Otwarcie Miesiąca Kultury Borowskiej [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Mieleccy seniorzy z rewizytą w Portugali

Wiadomości Mielec

Policjanci podsumowali weekend na mieleckich drogach

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa