W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Dystrybucja węgla w Powiecie Mieleckim

Samorządy Powiatu Mieleckiego zrzeszone w konwencie przystąpią do programu dystrybucji węgla z importu dla mieszkańców.

Na podstawie ustaleń i uzgodnień podjętych na ostatnim konwencie Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów  Samorządowcy z Powiatu Mieleckiego podjęli wspólną decyzję o włączeniu gmin do dystrybucji węgla, który ostatecznie ma trafić do gospodarstw domowych. 

Samorządowcy decydując o podjęciu zadania dystrybucji węgla przede wszystkim mieli na względzie dobro Mieszkańców – umożliwienie im zakupu węgla po preferencyjnych cenach. 

Ostateczne zapisy przyjętej przez sejm 27 października 2022 r. ustawy budzą  obawy Samorządowców – jedną z nich jest niepewność co do jakości węgla (kaloryczność itp.) ze względu na fakt, iż pochodzi z importu, a do tej pory większość Mieszkańców w swoich domach używała paliwa z polskich kopalń. 

Mając jednak na względzie zabezpieczenie Mieszkańców w opał na sezon zimowy oraz dokonując analizy sytuacji, samorządy zdecydowały o podjęciu zadania  i realizacji programu dystrybucji węgla w Gminach Powiatu Mieleckiego.

Samorządowcy podjęli również decyzję o unieważnieniu przetargu na dostawę gazu w ramach grupy zakupowej, gdyż sytuacja na giełdzie towarowej w Polsce zaczęła się normować, a ceny paliw spadają. W związku z powyższym ogłoszony zostanie kolejny przetarg w formie uproszczonej – zakładane oszczędności wyniosą ok. 600 000,00 zł w skali powiatu.   

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Szczury doprowadziły do zamknięcia budynku przedszkola

Wiadomości Mielec

Warsztaty bębniarskie na Rynku i w SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Nieme kino” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa