W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Felietony Informacje

 [Dziad Borowy o Fotografii] Odcinek I „Fotografia Obłoków Srebrzystych i Drogi Mlecznej” 

Witam Was Kochani! 

 

Postanowiłem w moich felietonach otworzyć nowy dział pt. „Dziad Borowy o Fotografii”.
Prezentować w nim będę moją pracę w terenie, pracę w fotografii krajobrazowej i przyrodniczej.
 
Mam nadzieję, że moje doświadczenie, którym się dzielę przyda się Wam i zachęci Was też do wyjścia z domu i zwiedzania naszego regionu, ale przede wszystkim do fotografii. 
Regionu, który jest bardzo ciekawy i bogaty przyrodniczo, a także krajobrazowo oraz do fotografii, dzięki której możecie zatrzymać czas i każdą piękną, ciekawą chwilę.
 

 
Filmy moje są vlogiem, a zarazem poradnikiem. Poradnikiem fotograficznym i formą podzielenia się z Wami moimi przeżyciami i emocjami w terenie podczas fotografowania. 
Prezentuję głównie walory naszej Puszczy Sandomierskiej, ale na stronie jak i na kanale na youtube znajdziecie również moje prace z innych regionów kraju.
 
Jako pierwszy odcinek, wybrałem chronologicznie z mojego kanału, film o polowaniu na obłoki srebrzyste NLC oraz na Drogę Mleczną nad Sanktuarium Madonny z Puszczy w Ostrowach Tuszowskich.
 
 
 
03-sanktuarium-madonny-z-puszczy-w-ostrowach-tuszowskich
 
 
 
Tak technicznie i teoretycznie rzecz biorąc, to wyjaśnię czym są NLC. Natomiast o Drodze Mlecznej pisać nie będę. Chyba każdy wie, że jest to nasza galaktyka.
Obłoki Srebrzyste (NLC) są to bardzo rzadkie chmury wysokie. Znajdują się one nad biegunem północnym i sięgają często ponad 85km wysokości. Geneza ich powstawania nie jest znana. Jest wiele teorii, a jedna z nich mówi, że prawdopodobnie są to „wyziewy” silników rakietowych.
Sezon na obserwację Obłoków Srebrzystych przypada pomiędzy drugą połową kwietnia a pierwszą połową sierpnia. Obserwacja gołym okiem jak najbardziej jest możliwa, choć w tym przypadku mała lornetka, czy luneta bardzo nam pomaga.
Obserwować je można na godzinę przed wschodem słońca, ale najlepiej jest o zmierzchu, około 40 minut po zachodzie naszej gwiazdy. Wtedy jeszcze resztki światła słonecznego rozświetlają je na dużych wysokościach, a obłoki są widoczne na naszej szerokości geograficznej i mienią się na nieboskłonie srebrem oraz złotem.
 
 
obloki-srebrzyste-02
 
 
 
Tak więc (wiem, nie powinno się zaczynać zdania od zwrotu „tak więc”) … Tak więc zapraszam Was Kochani na wspólną podróż po fotografii i naszym regionie.
Materiały postaram się dodawać cyklicznie. Możliwe że tutaj na WCJ będzie to raz w tygodniu, natomiast na youtube na pewno będą się pojawiać wcześniej i rozrzucone w różnym czasie.
 
 
Zapraszam odcinek pierwszy:
Odcinek I 
 
„Obłoki Srebrzyste i Droga Mleczna”
 
 

 
 

Kochani serdecznie zapraszam Was do subskrypcji mojego kanału na youtube, na moją stronę internetową oraz na facebook’a i instagrama.
strona internetowa: http://www.skrawkipuszczy.pl
Pozdrawiam Was Gorąco i do następnego!
Grzegorz Radosław Maziarski

 
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dofinansowanie rozwoju zrównoważonego i ekologicznego systemu transportu publicznego

Wiadomości Mielec

Głosowanie będzie w SP 3 (nowa hala sportowa szkoły) a nie w MPGK

Wiadomości Mielec

Chorzelowiacy Przepędzili Zimę i Przywitali Wiosnę [VIDEO, FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa