W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Działalność Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej pod lupą Ministerstwa!

Informacja od czytelnika w temacie kontroli jaką zdecydowało się przeprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii w związku z ostatnią lustracją przeprowadzoną w MSM (pismo w załączeniu).

W wyniku skarg składanych przez mieszkańców Ministerstwo podjęło decyzję o kontroli działalności MSM i zobowiązało spółdzielnię do przekazania w terminie do 24 czerwca dokumentów sporządzonych w związku z ostatnią lustracją spółdzielni.

Niestety musimy korzystać z takiej drogi ponieważ samodzielnie jako mieszkańcy nie możemy dowiedzieć się jak funkcjonuje spółdzielnia, czy prawidłowo wydawane są nasze pieniądze i czy należycie jest wszystko rozliczane i dokumentowane.

Pomimo składanych wniosków dokumenty nie są udostępniane. Nie można ich też znaleźć na stronie internetowej MSM pomimo faktu, że spółdzielnia ma taki obowiązek i sprawozdania finansowe oraz dokumenty lustracyjne powinny być publikowane.

Żałujemy, że kontrola obejmie wyłącznie ostatni okres, gdyż naszym zdaniem nieprawidłowości w rozliczeniach dotyczą co najmniej kilku ostatnich lat a spółdzielnia nie działa transparentnie i gospodarnie.

Liczymy, że pracownicy ministerstwa sprawdzą dokumenty nie tylko od strony formalnej, technicznej ale przede wszystkim zostanie przeprowadzona szczegółowa analiza sposobu wydatkowania funduszy i kompleksowa ocena prawidłowości zarządzania spółdzielnią.

Chcielibyśmy poruszyć tą sprawę również w trakcie Walnego Zgromadzenia Członków MSM ale chyba obawiając się konfrontacji z mieszkańcami władze spółdzielni nie zwołują spotkania wykorzystując zapis o stanie zagrożenia epidemicznego. Naszym zdaniem jest to tylko pretekst, gdyż już kilka tygodni temu zniesiono praktycznie wszystkie ograniczenia związane z COVID-19, nie ma obowiązku noszenia maseczek a wszystkie firmy, instytucje i urzędy powróciły do normalnej pracy. Walne zgromadzenia odbyły się też już w wielu innych spółdzielniach co oznacza, że takie spotkania jak najbardziej można zorganizować, jeśli tylko się chce.

Pozdrawiam

(imię i nazwisko do wiadomości redakcji)   

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Zachowaj Trzeźwy Umysł – konkurs uczniów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Gala Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Takiej książki jeszcze w Mielcu nie było! [FELIETON]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa