W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Działania profilaktyczne policjantów na terenie powiatu [FOTO]

Każda pora roku niesie ze sobą określone zagrożenia. Dzięki działaniom profilaktycznym, mieleccy policjanci starają się im zapobiegać. Akcje „Bezpieczne wakacje”, „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz „Seniorzy i dzieci w drodze do bezpieczeństwa”, nadają główne kierunki działań podczas tegorocznych wakacji. Funkcjonariusze zachęcają do współpracy i do organizacji wspólnych przedsięwzięć na rzecz bezpieczeństwa.

Niemal każdego dnia, policjanci odwiedzają miejsca zorganizowanego wypoczynku oraz kontrolują kąpieliska. W weekendy spotykają się z mieszkańcami powiatu na imprezach plenerowych, gdzie mają okazję porozmawiać, nie tylko z dziećmi, ale także z dorosłymi o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Zadania z zakresu profilaktyki społecznej realizują wszyscy dzielnicowi oraz policjantki zespołu ds. profilaktyki społecznej nieletnich i patologii mieleckiej komendy – mł. asp. Magdalena Skulimowska, sierż. szt. Ewelina Ziemba, a także post. Hubert Szczepkowicz z wydziału prewencji oraz oficer prasowy asp. Urszula Chmura. Coraz częściej w działaniach profilaktycznych biorą również udział funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego.

Pod czujnym okiem funkcjonariuszy mieleckiej drogówki odbywają się egzaminy na kartę rowerową na ternie całego powiatu. Ostatni egzamin w jakim mieli przyjemność uczestniczyć policjanci odbył się w Mieleckiej Szkole Podstawowej Mistrzostwa Sportowego „Piłkarskie Nadzieje”. Podczas zajęć teoretycznych i praktycznych z policjantem, dzieci i młodzież dowiedziały się jak prawidłowo interpretować przepisy oraz jak stosować je poruszając się po drodze. Udział policjanta oraz wiedza, którą przekazał dzieciom z pewnością przyczynią się do podniesienia bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze odpowiedzieli również na zaproszenie ratownika medycznego Macieja Rachwała, z którym w kwestii bezpieczeństwa współpracują już od kilku lat. Podczas spotkania policjanci rozmawiali z najmłodszymi o tym jak dbać o środowisko naturalne, jak nie zgubić się w lesie oraz w jaki sposób można spędzać bezpiecznie czas z rówieśnikami i rodzinami na świeżym powietrzu. Dzieci miały także okazję poznać zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które omówił Maciej Rachwał pracujący w Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. Interesujący i ciekawy sposób przekazania wiedzy na temat bezpieczeństwa oraz dbania o środowisko naturalne cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci.  

W ramach powiatowego programu profilaktycznego „Seniorzy i dzieci w drodze do bezpieczeństwa”, którego autorem jest sierż. szt. Ewelina Ziemba, policjanci odwiedzili seniorów w Przecławiu. Policjantka omówiła zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, pokazała jak należy przeprowadzić resuscytacje krążeniowo-oddechową u osoby dorosłej, jak zachować się w sytuacji zawału, udaru mózgu, padaczki czy zadławienia. Asp. Urszula Chmura przestrzegała przed oszustwami posiłkując się ostatnimi przykładami do jakich doszło na terenie Mielca. Seniorzy chętnie uczestniczyli w praktycznej części spotkania. Dzielnicowy asp. szt. Paweł Szady odpowiadał na pytania nurtujące mieszkańców gminy Przecław.

Wiele szkół, instytucji i organizacji zainteresowanych współpracą z Policją, zwraca się z prośbą o przeprowadzenie zajęć profilaktycznych w szkołach, przedszkolach, oraz podczas organizowanych imprez i półkolonii. Policjanci chętnie odpowiadają na każde zaproszenie, chcąc zadbać o świadomość i poczucie bezpieczeństwa, jak największej liczby mieszkańców naszego powiatu.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa