W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Dzieci uczą się pływać

240 dzieci ze szkół podstawowych gminy Radomyśl Wielki brało dział w lekcjach pływania sfinansowanych przez magistrat. Kolejne 90 będzie miało szansę uczyć się pływać jesienią.

– Tradycyjnie już w ramach pozalekcyjnych zajęć sportowych finansowanych z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii gmina Radomyśl Wielki organizuje wyjazdy na basen, gdzie odbywa się nauka pływania.

 

W sumie w tym roku z tej możliwości ma szansę skorzystać 330 dzieci – informuje Krzysztof Babiarz z Urzędu Miejskiego w Radomyślu Wielkim.

W zajęciach, które odbywały się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów uczestniczyli już uczniowie ze szkół podstawowych z Dąbia, Dulczy Małej, Dulczy Wielkiej, Janowca, Partyni, Podborza, Zdziarca (pierwsza grupa) i Żarówki. Dzieci z pozostałych szkół będą mogły skorzystać z lekcji pływania jesienią.

– Wyjazdy te były dla uczniów doskonałym sposobem na oswojenie się z wodą oraz pokazaniem, w jaki sposób można aktywnie spędzać czas. Lekcje pływania i korzystanie z pozostałych atrakcji basenu – zjeżdżalni, jacuzzi, sprawiły uczniom ogromną radość oraz wzbudziły chęć do dalszego doskonalenia umiejętności pływackich.

Po zakończeniu zajęć wszyscy oznajmili jednogłośnie, że takich wyjazdów chcieliby więcej – przekazują nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Janowcu, którzy wyjeżdżali razem z uczniami na basen.

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa