W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu pijany kierowca zatrzymany

Ponad trzy promile alkoholu miał w organizmie kierowca seata, którego wczoraj wieczorem zatrzymali policjanci na drodze relacji Zapole – Niwiska.

Sposób jazdy mężczyzny zaniepokoił jadącego za nim kierowcę, który powiadomił policję. Dzięki jego zgłoszeniu mężczyzna nie tylko nie doprowadził do tragedii na drodze, ale również nie uniknie odpowiedzialności przed sądem.

O kierowcy, który porusza się drogą relacji Niwiska – Zapole i może być nietrzeźwy policjanci zostali powiadomieni wczoraj około godz. 20.10.

Z relacji jadącego za nim mężczyzny wynikało, że kierujący seatem jechał całą szerokością jezdni, hamował bez przyczyny i swoim sposobem jazdy stwarzał zagrożenie dla innych jadącym tą drogą. Policjanci dzięki przekazanym informacjom szybko znaleźli seata.

Funkcjonariusze uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę i siłą wyciągnęli go z samochodu. 41-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego został przebadany na stan trzeźwości. Badanie wykazało ponad trzy promile alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. W sprawie prowadzone jest postępowanie.

To już kolejne zgłoszenie, dzięki któremu pijany kierowca nie uniknie odpowiedzialności przed sądem. Zgłaszającym dziękujemy za obywatelską postawę, która przyczynia się do realnej poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach. 

fot. poglądowe

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa