Slider
Image default
Przestępstwa, skandale, i afery

Dzięki zgłoszeniu na Krajową Mapę Zagrożeń – dzielnicowy pomógł mężczyźnie

Sygnał mieszkańców przekazany Policji za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwolił pomóc 44-letniemu mężczyźnie, który mieszka samotnie w Radomyślu Wielkim. W domu nie miał opału ani żywności.

Zgłoszenie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa odebrał dzielnicowy z Komisariatu Policji w Radomyślu Wielkim. Policjant udał się w miejsce wskazane przez mieszkańców, jako rejon, w którym mogą przebywać osoby bezdomne. Miejsce nie zostało precyzyjnie wskazane, jednak dzielnicowy znając swój teren, domyślał się, kogo może dotyczyć zg łoszenie.

Policjant odwiedził samotnie mieszkającego 44-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Radomyśla Wielkiego znany jest tamtejszym funkcjonariuszom, od lat nadużywa alkoholu, z czym związane są interwencje wobec niego. W domu nie miał opału ani żywności. Na zewnątrz panowała bardzo niska temperatura, która według prognoz miała utrzymywać się przez kilka kolejnych dni.

Dzielnicowy uznał, że mężczyzna nie jest w stanie sam zadbać o siebie i nawiązał kontakt z pracownikami socjalnymi pracującymi w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomyślu Wielkim. We współpracy z urzędnikami udało się przetransportować samotnie mieszkającego mężczyznę do schroniska dla bezdomnych, gdzie trafił pod fachową opiekę.

Pamiętaj, że korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa może uratować ludzkie życie. Policja apeluje o przekazywanie wszelkich informacji o osobach i miejscach ich pobytu, dla których niskie temperatury mogą stanowić zagrożenia zdrowia lub życia!

 

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja