W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Dzielnicowi namierzyli poszukiwanych

Troje dzielnicowych pracujących w sąsiednich rejonach na terenie Mielca, zatrzymało poszukiwanych. Osoby ukrywające się przed organami ścigania są ostrożne i na co dzień unikają kontaktu z Policją. Mieleccy dzielnicowi udowodnili już nie raz, że w swoich rejonach mają doskonałe rozpoznanie.

Policjanci posiadają informacje o osobach, które na podstawie wyroków za przestępstwa lub nieopłacone grzywny i mandaty powinny przebywać w zakładach karnych, ale ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby takie są bardzo ostrożne, starają się być wręcz niezauważalne dla otoczenia, nie rzucają się w oczy. Pomimo tego, że sposobów i metod ukrywania się osób poszukiwanych jest dużo, policjanci niemal codziennie zatrzymują kolejnych poszukiwanych.

We wtorek, dzielnicowy obsługujący rejon nr 6, który swoim zasięgiem obejmuje osiedle Żeromskiego, podczas służby zauważył osobę, której rysopis odpowiadał wizerunkowi osoby poszukiwanej. 52-letni mężczyzna został wylegitymowany i sprawdzony w systemach informatycznych Policji. To tylko potwierdziło wiedzę funkcjonariusza o tym, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną do ustalenia miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową w Skierniewicach.

W środę, dzielnicowy obsługujący rejon nr 5, który swoim zasięgiem obejmuje osiedle Niepodległości, „odwiedził” osobę poszukiwaną pod ustalonym adresem. 46-letni mężczyzna był osobą poszukiwaną w celu doprowadzenia do zakładu karnego. Mieszkaniec Mielca został zatrzymany. Najpierw trafił do policyjnego areszu, a następnego dnia został przetransportowany do Zakładu Karnego w Rzeszowie.

W czwartek, dzielnicowa obsługująca rejon nr 2 w Mielcu, który obejmuje osiedle Kusocińskiego, podjęła interwencję wobec 40-letniego mężczyzny. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mieszkaniec Mielca jest osobą poszukiwaną w skali kraju w celu doprowadzenia do zakładu karnego, celem odbycia kary zastępczej wydanej przez sąd w Kolbuszowej. Mężczyzna po zatrzymaniu i doprowadzeniu do jednostki Policji wpłacił grzywnę dzięki, której mógł uniknąć aresztu.

Policjanci przypominają, że każdy może pomóc organom ścigania w schwytaniu osoby, która ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. Jeśli wiemy, gdzie przebywa taka osoba, możemy anonimowo poinformować o tym telefonicznie jednostkę Policji. Warto też przypomnieć, że osoby ukrywające poszukiwanych muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną. Za ukrywanie takiej osoby grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kilkudniowy kurs doskonalący dla Ratowników Medycznych

Wiadomości Mielec

Tragedia na ulicy Legionów

Wiadomości Mielec

Rowerzyści po potrąceniach odwiezieni do szpitala

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa