W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Dzień bez ofiar na drogach powiatu

Wczoraj we wszystkich europejskich krajach prowadzona była akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS, znana wcześniej jako Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych. Działania koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC). Mieleccy policjanci włączyli się w działania, prowadząc wzmożone kontrole drogowe na drogach naszego powiatu.

Road Safety Days to działania policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze jest zmiana zachowań ich użytkowników.

W promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, po raz kolejny, włączyła się mielecka Policja, która prowadząc wczoraj wzmożone kontrole drogowe, prowadziła również rozmowy profilaktyczne, których hasłem przewodnim było stwierdzenie: „Żyj i pozwól żyć innym”.

Celem wzmożonych działań policyjnych w dniu akcji, jest ograniczenie liczby ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Zdaniem policjantów, wielu tragicznych zdarzeń można by uniknąć, gdyby kierowcy przestrzegali przepisów. Od początku roku na terenie powiatu mieleckiego doszło do 35 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 7 osób.

Podczas wczorajszych wzmożonych kontroli, policjanci wydziału ruchu drogowego rozmawiali z kierującymi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, jak również o stosowaniu się do ograniczeń, przekraczaniu dopuszczalnej prędkości oraz szczególnej uwadze jaką przy nadchodzących warunkach atmosferycznych należy poświęcić niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, jakimi są rowerzyści i piesi.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa