W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony 9 lutego na całym świecie, w Komendzie Powiatowej Policji w Mielcu przerodził się w tydzień bezpiecznego Internetu. Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną łączyła się z dziećmi i młodzieżą za pośrednictwem platformy komunikacyjnej. Była to okazja do propagowania bezpiecznego korzystania zasobów internetowych.

W ubiegły wtorek, 9 lutego obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. Podobnie jak w zeszłym roku, hasłem przewodnim Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI) jest #DziałamyRazem. Z inicjatywy Komisji Europejskiej obchody DBI początkowo odbywały się jedynie w Europie, jednak od kilku lat swoim zasięgiem docierają do państw z całego świata. Organizacją tego wydarzenia w Polsce zajmuje się Polskie Centrum Programu Safer Internet, w skład którego wchodzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Organizatorzy poprzez to wydarzenie zachęcają szkoły, biblioteki, organizacje pozarządowe, firmy i inne instytucje do realizowania lokalnych inicjatyw na rzecz młodych internautów.

Aby działaniami z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu objąć jak największą liczbę uczestników, sierż. szt. Ewelina Ziemba zajmująca się profilaktyką społeczną w Komendzie Powiatowej Policji w Mielcu, nawiązała współpracę z kilkoma szkołami, w których zajęcia on-line odbywały się przez cały tydzień. Policjantka spotkała się między innymi z młodzieżą Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu, uczniami Szkół Podstawowych nr 11 oraz 6 w Mielcu, a także z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wadowicach Górnych.

Zajęcia prowadzone na platformie komunikacyjnej uatrakcyjniły materiały filmowe gromadzone przez profilaktyka społecznego, który na co dzień realizuje program prewencyjny „Cyberbezpieczni”, zaznajamiając rodziców, nauczycieli i wychowawców,a przede wszystkim dzieci i młodzież z problematyką bezpieczeństwa w sieci.

Pamietajmy, Internet tworzą ludzie, w tym każdy z nas. Dlatego dbajmy o wspólne bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, szczególnie teraz, w pandemii, kiedy Internet stał się główną platformą komunikacji nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa