W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną [FOTO]

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Koło w Mielcu już po raz trzeci – 18 maja 2016 roku zorganizował obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Głównym celem obchodów była integracja społeczna osób z upośledzeniem umysłowym i ich rodzin. Równie ważne jest uwrażliwienie środowiska lokalnego na potrzeby osób z niepełnosprawnością intelektualną i łamanie istniejących stereotypów oraz promowanie ich pozytywnego wizerunku.

Imprezę rozpoczęło przekazanie kluczy do miasta osobom z niepełnosprawnością intelektualną, po czym uczestnicy wraz z orkiestra dętą przemaszerowali na Plac Armii Krajowej, gdzie symbolicznie wypuszczono balony do nieba.

Po powitaniu zaproszonych gości oraz wszystkich zebranych  przedstawiciele władz zabierali kolejno głos – były gratulacje organizacji Dnia Godności, podziękowania za pracę na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie, a także życzenia dalszej wytrwałości w trudnej pracy.

Jednym z punktów imprezy było wręczenie statuetki Niepokonany, którą w tym roku przyznano dyrektorowi Samorządowego Centrum Kultury Jackowi Tejchmie. Wręczono także nagrody laureatom konkursu plastycznego „ Gdyby każdy był taki sam, nikt nikomu nie byłby potrzebny”.

Podczas części artystycznej osoby niepełnosprawne mogły zaprezentować swoje talenty przedstawiając aranżacje muzyczno-taneczne, i otrzymując za to gromkie brawa.

Powiat Mielecki

[nggallery id=157]
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa