W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Materiały video Wywiady

Dzień otwarty w mieleckim schronisku dla zwierząt [FOTO, VIDEO]

Mieleckie schronisko dla zwierząt zorganizowało już po raz drugi akcję charytatywną pod nazwą 

„Dzień otwartych drzwi”. Impreza miała celu zwrócić uwagę lokalnej społeczności na los bezdomnych kotów i psów.

Na odwiedzających schronisko czekały różnego rodzaju atrakcje, między innymi loterie fantowe,  kiermasze z odzieżą podarowaną przez darczyńców, malowanie twarzy dla dzieci oraz zabawy zorganizowane przez zaprzyjaźnioną ze schroniskiem Fundację Klub Młodych Liderów. Dla posiadaczy zwierząt zorganizowano darmowe porady behawiorysty i wykład jak udzielić pierwszej pomocy zwierzakowi.

Największą jednak atrakcją dla tych, którzy nie posiadają jeszcze czworonoga pod swym dachem, okazały się spacery z psami. Mocno tego dnia oblegana była również kociarnia.

Jak podkreślał Tomasz Róg ze Stowarzyszenia „Oaza dla Zwierząt” – współorganizator imprezy – przede wszystkim czekano na tych, którzy  zdecydują się na przygarnięcie kota lub psa.

Jeszcze w trakcie trwania akcji na adopcję psa zdecydowało się 8 osób, na adopcję kota 4. Nie oznacza to, że zwierzęta już opuściły schronisko. Będzie to możliwe w ciągu kilku najbliższych dni, po przejściu procedury adopcyjnej. Sporym sukcesem okazała się także zbiórka karmy. Z wstępnych obliczeń wynika, że mielczanie odwiedzający schronisko przynieśli ze sobą ponad 350 kilogramów suchej i mokrej karmy. Udało się zebrać do puszek 4995 zł. W mieleckim schronisku przebywa nadal ponad 100 psów i ponad 40 kotów. 

YouTube player


e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa