W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Dzień pamięci ofiar wypadków drogowych w Mielcu

Mieleccy policjanci prowadzili działania w ramach akcji „Dzień pamięci ofiar wypadków drogowych”. W dniu 20 listopada br., kierowców poddanych kontroli drogowej funkcjonariusze wyposażali w Kartę praw ofiar wypadków drogowych.

Podczas niedzielnych kontroli drogowych na terenie powiatu mieleckiego policjanci przekazywali kierowcom Kartę Praw Ofiary Wypadków Drogowych. Było to narzędzie do działań w ramach akcji „Dzień pamięci ofiar wypadków drogowych”.

Policjanci w rozmowach z kierującymi przekazywali informację o tym, że każdy uczestnik ruchu drogowego może stać się ofiarą wypadku. Informowali również o tym, że ofiary wypadków drogowych mają prawa, za których realizację odpowiadają właściwe służby.

 

Kartę Praw Ofiar Wypadków Drogowych opracowano w Ministerstwie Sprawiedliwości z udziałem przedstawicieli Rady do Spraw Pokrzywdzonych Przestępstwem przy Ministrze Sprawiedliwości, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendy Głównej Policji, Polskiej Izby Ubezpieczeń oraz Fundacji św. Krzysztofa we Wrocławiu.

Więcej informacji na temat praw ofiar wypadków drogowych znaleźć można na stronie internetowej www.pokrzywdzeni.gov.pl, gdzie został zamieszczony, między innymi, Informator dla pokrzywdzonego oraz informacje o Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, do których można się zgłosić.

KPP, Urszula Chmura

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Relikwie rodziny Ulmów w Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dachowanie bmw w Padwi Narodowej

Wiadomości Mielec

Cztery pory roku w gminie Mielec – konkurs fotograficzny [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa